مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی:

اطلاع رسانی دستاوردها به انعکاس خدمات دولت و نظام منجر می شود

مقامی گفت: دستاوردها هر چه بیشتر اطلاع رسانی شوند، به انعکاس خدمات دولت و نظام منجر می شود.

به گزارش خاوستان،«محمود مقامی» در همایش مدیران روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی استان  ظهار کرد: ما باید با تولید محتوای مناسب و غنی، اقدامات شاخص دستگاه ها را که در یک اسال گذشته در راستای سیاست های دولت انجام شده، اطلاع رسانی کنیم.

وی با اشاره به اقدامات شاخص برخی دستگاه های استان در یک سال گذشته، تصریح کرد: این که برخی پروژه ها از جمله بیمارستان خوسف که قبل دولت تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و طی این یک سال به بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده، نشان دهنده عزم دولت در خدمات رسانی به مردم است و نیاز به اطلاع رسانی دارد.

مشاور استاندار خراسان جنوبی از نبود زیرساخت لازم برای انتشار محتواهای تولیدی در روابط عمومی ها در سطح گسترده گفت و متذکر شد: در حال بسترسازی برای ایجاد یک شبکه متمرکز اطلاع رسانی هستیم که بتوانیم با استفاده از این ظرفیت، محتواهای تولیدی را در سطح وسیعی نشر دهیم تا در اختيار عموم مردم قرار گیرد.

وی با ذکر این نکته که برخی از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی از عدم ارائه اطلاعات توسط روابط عمومی ها گلایه مندند، گفت: تعامل روابط عمومی با فعالان رسانه ای و انتقال اطلاعات درست و بموقع به آنها برای مستندسازی، این فرصت  را به ما هم می دهد که اقدامات دستگاه ها را در بسترهای مختلف اطلاع رسانی نماییم.

وی با تأکید بر این که از فرصت هفته دولت هم باید به درستی برای تبیین اهداف و سیاست های دولت در راستای خدمات رسانی به مردم استفاده شود، گفت: روابط عمومی استانداری، مسئول کمیته تولید محتوای ستاد بزرگداشت هفته دولت است لذا در همین راستا طی مکاتبه ای از همه دستگاه ها خواسته شده که اقدامات شاخص خود را در قالب کارهای هنری ارائه نمایند.

به گفته وی؛ کلیپ ها، موشن گرافی ها و… برای نهاد ریاست جمهوری ارسال خواهد شد.

مدیر روابط عمومی استانداری از یک اتفاق جدید در حوزه روابط عمومی های دستگاه های اجرایی خبر داد و گفت: با پیگیری هایی که در راستای ارتقاء جایگاه روابط عمومی ها و تغییر نگاه برخی مدیران به این حوزه اثرگذار در دستگاه ها صورت گرفت، امسال و برای اولین بار، اقدامات روابط عمومی ها هم در جشنواره شهید رجایی ارزیابی می شود.

مقامی ادامه داد: این پیشنهاد از ناحیه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی و در جریان سفر مشاور وزیر و رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور به استان مطرح شد و خوشبختانه مورد موافقت دست اندرکاران جشنواره هم واقع گشت.

وی به جایگاه قابل قبول دستگاه های اجرایی در پاسخگویی به مطالبات مردم اشاره کرد و گفت: این رتبه بندی ها در اجلاسیه اخیر مدیران روابط عمومی استانداری های سراسر کشور ارائه شد.

به گفته وی؛ با توجه به این که این ارزیابی ها همچنان ادامه دارد و در قالب گزارش های تجمیعی به نهاد ریاست جمهوری هم ارائه می شود، لذا انتظار می رود که این روند همچنان  ادامه یابد تا ضمن حفظ شرایط موجود، به ارتقاء جایگاه استان در این ارزیابی ها بینجامد.

مشاور استاندار از سامانه زانتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به عنوان یک فرصت برای ارتباط با مردم یاد کرد و گفت: این سامانه، زیرساختی مهم برای ارتباط گیری مردم با دستگاه ها می باشد لذا باید در سطح وسیعی اطلاع رسانی شود تا مردم بتوانند مطالبات خود را از طریق این بستر پیگیری نمایند.

مقامی متذکر شد: مهلت تعيين شده برای پاسخگویی به سؤالات مردم در این سامانه ۱۰ روز است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اجلاسیه ملی اردوهای جهادی اشاره کرد که شهریور ماه در فردوس برگزار می شود.

به گفته وی؛ با توجه به دستاوردهای خوب این اجلاسیه، از تمامی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان انتظار می رود از ظرفیت های در اختیار خود برای اطلاع رسانی این اقدام فرهنگی بزرگ استفاده نمایند.

 

انتهای پیام/۳