رییس کل دادگستری خراسان جنوبی:

اطمینان بخشی رعایت پروتکل های بهداشتی جهت حضور در انتخابات انجام شود/ به تخلفات بهداشتی و انتخاباتی رسیدگی می شود

حجت الاسلام حمیدی گفت: اطمینان دادن به مردم از نظر بهداشتی جهت حضور پای صندوق های اخذ برای انتخابات مهم است که باید اطلاع رسانی انجام واقدامات تشریح شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی رییس کل دادگستری خراسان جنوبی صبح امروز در پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی، اظهار کرد: مهمترین بحث در حال حاضر رعایت پروتکل های بهداشتی است که باید مورد نظر باشد.
وی افزود: به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی، اثر انگشت ممنوع شده و اطلاع رسانی شده هر فرد خودکار شخصی به همراه داشته باشد.
رییس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: اطمینان دادن به مردم از نظر بهداشتی جهت حضور پای صندوق های اخذ برای انتخابات مهم است که باید اطلاع رسانی انجام واقدامات تشریح شود.
حجت الاسلام حمیدی عنوان کرد: فضای شهر نیز باید به گونه ای باشد که دعوت به حضور و اطمینان بخشی بهداشتی به صورت نصب بنر در سطح شهر انجام شود.
وی با بیان اینکه به جرایم تخلفات بهداشتی در کنار تخلفات انتخاباتی رسیدگی میشود، گفت: به گزارشات ناظران بهداشتی ترتیب اثر داده می شود.
رییس کل دادگستری خراسان جنوبی افزود: زیرساختهای مخابراتی و برق تقویت و نقایص برطرف شود که اخلالی در روند انتخابات نداشته باشیم.
حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: عملکرد ستادهای انتخاباتی همیشه رصد شود و اگر تخلفی بود تذکر و رسیدگی شود.
وی در مورد کمبود مرغ در بازار طی روزهای اخیر، خاطرنشان کرد: ظاهرا این مسیله کشوری و به دلیل کاهش جوجه ریزی بوده است. در خراسان جنوبی نیز درخواست شده تا زمانیکه نیاز مرغ استان برطرف نشود ارسال گوشت مرغ به استانهای دیگر نداشته باشیم.
از اقداماتی که موجب کاهش شور و نشاط انتخاباتی است،پرهیز شود
حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه انتخابات حق و تکلیف است، اظهار کرد: بر همه لازم است برای ایجاد شور و شعف انتخاباتی اقدام کنند.
وی افزود: از مسیولان درخواست می شود اقداماتی انجام ندهند که باعث نارضایتی مردم و کاهش شور و شعف انتخاباتی شود.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: ان شاءالله در خراسان جنوبی همانند همیشه شاهد مشارکت حداکثری انتخابات که باعث خوشنودی است خواهیم بود.
حجت الاسلام وحدانی نیا عنوان کرد: حضور در انتخابات حق و تکلیف است و به منظور حفظ آرمانهای شهدا و امام راحل (ره) حضور در انتخابات مهم است.
سعید برقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بیرجند نیز در این جلسه، اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ در بخش مرکزی شهرستان بیرجند در ۱۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار انتخابات شورای اسلامی برگزار میشود.
وی افرود: از این تعداد روستا چهار روستا بیش از ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد و اعضای شورای این تعداد روستاها پنج نفره است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بیرجند بیان کرد: از ۱۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار بخش مرکزی در هشت روستا انتخابات شورای اسلامی برگزار نمیشود.
برقی عنوان کرد: هر داوطلب شورای شهر میتواند دو ستاد (خواهران و برادران) در دو نقطه شهرداری بیرجند داشته باشد. ستاد تبلیغات ریاست جمهوری نیز به همین نحو است.
وی با بیان اینکه تمامی برنامه های تبلیغاتی باید با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد، اظهار کرد: هر گونه تجمع، سخنرانی و مناظره در فضای بسته ممنوع و بهتر است برنامه ها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در فضای باز باشد. برگزاری مناظره در برنامه های صدا و سیما مجاز است‌.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بیرجند گفت: جلسات توجیهی و آموزشی برای اعضای شعب برگزار شده است‌. در شهرستان بیرجند ۲۳۰ شعبه اخذ رای پیش بینی شده و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در هر شعبه یک ناظر بهداشتی در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/۱۲۷ /۳