رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف:

اعتبارات منابع طبیعی خوسف از محل صندوق توسعه ملی دو برابر شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف گفت: از محل صندوق توسعه ملی بیش از 3 میلیارد تومان اعتبار برای این اداره در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته 2 برابر افزایش داشته است.

به گزارش خاورستان، مهدی کرباسچی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری خوسف با اشاره به پروژه‌های آبخیزداری در دست اجرا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در شهرستان خوسف، اظهار کرد: این پروژه‌ها در دو حوزه آبخیز آرک و بین آباد و همچنین حوزه آبخیزداری سیوجان انجام می‌شود.
وی با اشاره به این‌که برای منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف از محل صندوق توسعه ملی بیش از ۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، بیان کرد: این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایش داشته است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف گفت: از محل این اعتبارات پروژه‌هایی در بخشهایی چون اجرای پروژه‌های آبخیزداری، مطالعات آبخیزداری، کمربند حفاظتی منابع طبیعی، هلالی آبگیر و نهال کاری و … اجرا می‌شود.
کرباسچی با اشاره به تفاهم‌نامه منابع طبیعی خوسف با فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: این تفاهم نامه در زمینه عملیات بذرپاشی مراتع با هدف توسعه پوشش گیاهی، تأمین علوفه برای دام، ذخیره نزولات آسمانی، جلوگیری از روان آب و جلوگیری از ریزگردها اجرا می‌شود.
وی با اشاره به این‌که چشم انداز ما بذرپاشی برای ۱۰ هزار هکتار است، بیان کرد: اعتبارات این عملیات از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری تأمین شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف یادآور شد: از آنجایی که این عملیات با مشارکت خود مردم صورت می‌گیرد بی شک هزینه آن نیز کاهش خواهد یافت.
انتهای پیام/ ۱۳۲