مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی:

اعتبار ابلاغی ۲۱۰ میلیون تومانی وزارت کشور برای بهزیستی خراسان جنوبی/ سامانه الکترونیکی طلاق راه اندازی شده است

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت:اعتبارات ابلاغی از سوی وزارت کشور برای بهزیستی خراسان جنوبی ۲۱۰ میلیون تومان بوده که ۱۵ میلیون تومان آن برای راه اندازی سامانه الکترونیکی طلاق هزینه شده است.

به گزارش خبرنگارخاورستان،علی عرب نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری هزینه کرد اعتبارات طرح ملی کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی سال ۹۶، اظهار کرد: در حوزه آسیبهای اجتماعی طلاق و اعتیاد از جمله آسیب هایی هستند که از همه مهمتر بوده و باید برای پیشگیری و کنترل آنها بیش از این تلاش شود.
وی افزود: خراسان جنوبی در زمینه طلاق جزو استانهای آخر در کشور است و با این شرایط اقداماتی جهت جلوگیری از آسیب اجتماعی طلاق توسط اداره کل بهزیستی استان انجام شده است.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت:در بحث پیشگیری و کنترل طلاق در استان تفاهم نامه چند جانبه به امضا رسیده و به دستگاه های اجرایی مربوطه ابلاغ شده است.
عرب نژاد اظهار کرد:با توجه به بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدم که طلاق در سه سطح در آستانه ازدواج، ۵ سال اول زندگی و سالهای بعد از ۵ سال اول زندگی اتفاق می افتد و باید برای هر سه سطح آن برنامه ریزی و راه حل ارائه کرد.
وی عنوان کرد: اعتباری ابلاغی که از سوی استانداری برای اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی در نظر گرفته شده بود ۱۵۰ میلیون تومان بود که در دو طرح مشاوره با آموزش و پرورش و مشاوره ازدواج هزینه شده است.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: اعتبار ابلاغی از سوی بهزیستی کشور به بهزیستی خراسان جنوبی ۳۴ میلیون تومان بوده است.
عرب نژاد عنوان کرد:اعتبارات ابلاغی از سوی وزارت کشور برای بهزیستی خراسان جنوبی ۲۱۰ میلیون تومان بوده که ۱۵ میلیون تومان آن برای راه اندازی سامانه الکترونیکی طلاق هزینه شده و ۷۲۴ زوج برای مشاوره مراجعه کردند که مشاوره برای ۲۰۸ زوج منجر به بازگشت به زندگی شده است.
وی خاطرنشان کرد: ۱۱ مرکز مشاوره به ۱۴ آموزشگر در طرح طلاق با بهزیستی همکاری داشته اند که برای این طرح ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد:یکی از معضلات استان ما کودکان افاغنه هستند که ما اجازه جمع آوری آنها را نداشته و امور اتباع بیگانه نیز اقدامی در این خصوص انجام نمی‌دهد.
عرب نژاد یاد آور شد: شب عید سال جاری بیش از ۶۰ کودک از خیابانهای شهر بیرجند جمع آوری شدند که دو کودک ایرانی و مابقی افاغنه بودند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/