در ادامه پیگیری‌های نماینده مردم بیرجند در حوزه بهداشت و درمان؛

اعتبار بیمارستان خوسف در کمیسیون بودجه وزارت بهداشت پیگیری می‌شود/ پیگیری ساخت بیمارستان شمال شهر بیرجند

خسروی گفت: معاون وزیر بهداشت اعلام کرد با توجه به این‌که بیمارستان شمال شهر بیرجند از طرف خیّران در دستور کار است، در صورتی که 40 درصد آن توسط خیّران ساخته شود، وزارت بهداشت 60 صدر باقی‌مانده را تکمیل می‌کند و تجهیزات کامل بیمارستان را می‌دهد.

به گزارش خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیگیری بخش درمان استان و به ویژه حوزه انتخابیه روز گذشته با دکتر تقوی‌نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفت‌وگو کرد.
خسروی با اشاره به مصوبات این جلسه عنوان کرد: یکی از درخواست‌ها بحث نبود بیمارستان و مرکز درمانی در شمال شهر بیرجند بود که در این دیدار معاون وزیر بهداشت قول داد با توجه به این‌که بیمارستان شمال شهر بیرجند از طرف خیّران در دستور کار است، در صورتی که ۴۰ درصد آن توسط خیّران ساخته شود، وزارت بهداشت ۶۰ صدر باقی‌مانده را تکمیل می‌کند و تجهیزات کامل بیمارستان را می‌دهد.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعات مطرح شده کمبود نیروی انسانی در بیمارستان‌های استان به خصوص در بیمارستان‌های مرکز استان بود که دکتر تقوی‌نژاد قول داد در اولین فرصت جذب و استخدام در دانشگاه علوم پزشکی سهیه قابل توجهی به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اختصاص دهد.
به گفته خسروی، تخصیص اعتبار به میزان ۱۵۰ میلیارد ریال بابت آزمایشگاه ویروس‌شناسی و تجهیزات و ملزومات مورد نیاز این آزمایشگاه و همچنین تخصیص اعتبار جهت تکمیل همراه‌سرای بیمار در مرکز استان از دیگر درخواست‌ها بود که معاون وزیر بهداشت قول داد این دو موضوع در اولویت کمیته تخصیص اعتبار قرار گیرد.
وی با اشاره به وسعت استان، کم‌برخورداری از زیرساخت‌های مناسب و بالابودن آمار تصادفات افزود: خواسته ما تأمین ۱۰ دستگاه آمبولانس به منظور ترمیم قسمتی از یگان‌های امدادی شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف بود که مقرر شد از محل خریدهای در حال انجام با هماهنگی سازمان اوژانس کشور تعدادی از آمبولانس‌ها به این موضوع اختصاص یابد.
پرداخت کارانه، تجهیزات و معوقات و هزینه‌های بیمارستان‌های بیرجند و درمیان از دیگر موارد مطرح‌شده در این جلسه بود که دکتر تقوی‌نژاد دستور بررسی و اقدام لازم را داد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که شهرستان خوسف تنها شهرستان بدون بیمارستان در استان خراسان جنوبی است و پروژه بیمارستان ۳۲ تختخوابی خوسف از ۱۰ سال پیش کلید خورده و پس از چندین مرحله توقف اکنون با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند اعتبار ویژه است گفت: معاون وزیر بهداشت قول داد این موضوع در کمیسیون بودجه پیگیری و در خصوص تأمین اعتبار اقدام شود.
انتهای پیام/۴