نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

اعتبار ویژه برای آبرسانی به روستاها واجرای راه آهن خراسان جنوبی اختصاص یابد

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای پروژه راه آهن با اعتبارات عمومی کشور امکان پذیر نیست و باید اعتبارات ویژه‌ای در این خصوص در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام سید محمدباقرعبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص دیدار روز گذشته مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور، اظهار کرد: این دیدار پیرو سفر اخیر معاون پارلمانی ریاست جمهوری به خراسان‌جنوبی و مشاهده مشکلات استان برنامه ریزی و صورت گرفت.
وی افزود: در این دیدار که با حضور مجمع نمایندگان استان، استاندار خراسان‌جنوبی، معاون پارلمانی و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری صورت گرفت مشکلات استان در زمینه آبرسانی به روستاها، راه آهن، جاده های استان، انتقال آب از دریای عمان، رونق صنعت و معادن استان صحبت شد.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای آبرسانی به روستاهای استان که بیش از ۴۸۰ روستا با تانکر آبرسانی سیار می‌شود درخواست توجه ویژه از سوی دولت کردیم چراکه با روش های عادی امکان برطرف شدن مشکلات آبرسانی وجود ندارد.
عبادی عنوان کرد: موضوع مطرح شده بعدی بحث راه آهن بود و با توجه به این‌که تاکنون ۵۰ کیلومتر از سمت گناباد به قاین آغاز شده ان‌شاءالله به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی از خراسان جنوبی باشیم.
وی با بیان اینکه ساخت راه آهن یک ابر پروژه است، گفت: اجرای پروژه راه آهن با اعتبارات عمومی کشور امکان پذیر نیست و باید اعتبارات ویژه‌ای در این خصوص در نظر گرفته شود، فاینانس یا از صندوق توسعه ملی اعتبار خوبی در نظر گرفته شود.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رونق صنعت و معادن استان وابسته به راه آهن است و باید توجه ویژه ای در این خصوص در نظر گرفته شود.
عبادی بیان کرد: در خصوص راه های استان نیز مشکلات موجود و بحث جاده قاین_ بیرجند مطرح شد و برای دولت نیز خوب نیست که برخی از جاده ها به اتمام نرسد.
وی با اشاره به اینکه شهرهای بیرجند و قاین جزو شهرهای برخوردار محسوب می‌شود، افزود: در این خصوص نیز درخواست شد این دو شهر نیز کم برخوردار به حساب آمده و توجه ویژه‌ای به این دو شهر شود چراکه در این شهرها شاهد مشکلاتی هستیم و شهر بیرجند نیز با کمبود ۳۰۰ کلاس درس در بحث فضای آموزشی مواجه است.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث آبخیزداری درخواست شد شاهد توجه بیشتر دولت باشیم.
عبادی خاطرنشان کرد: در مجموع قول داده شد اعتبارات اشتغال روستایی افزایش، توجه به موضوعات راه آهن، جاده‌های استان و انتقال آب از دریای عمان بیشتر شود.
انتهای پیام/۱۲۷