با انتشار یک یادداشت در روزنامه شرق مشخص شد؛

اعتراف جالب مشاور آقای هاشمی درباره مدیریت توییت وی/ رضایت آقای هاشمی از جملات ساختگی!

مشاور آقای هاشمی می نویسد: مسئول سایت به خود من گفت وقتی این توییت را انتخاب کردم و بازتاب و آمار دیدن آن را خدمت آیت الله گزارش دادم، اعلام رضایت کردند.

خاورستان ـ غلامعلی رجایی، مشاور آقای هاشمی رفسنجانی که در رسانه های اصلاح طلب به عنوان منبع موثق ارائه صحیح ترین اخبار از آقای هاشمی شناخته می شود، طی یادداشتی در روزنامه شرق، اعتراف جالبی درباره مدیریت توییتری منتسب به آقای هاشمی کرده است!

نزدیکان آقای هاشمی طی چند روز اخیر، تلاش زیادی کردند که او را از زیربار جمله معنادار “دنیای فردا، دنیای گفتمان هاست نه موشک ها…” که در توییتر منتشر شده بود، برهانند ولی یادادشت امروز غلامعلی رجایی حاوی یک نکته قابل تامل تر است.

مشاور آقای هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی از این یادداشت در توجیه عدم انتساب توییت مذکور به هاشمی و تبلیغ آن در سایت رسمی وی نوشته است: “ایشان بر سایتشان نظارت دوری دارند و سایتشان تحت نظارت فرزند ارشدشان مهندس محسن هاشمی و با کمک بعضی مشتاقان هاشمی – نظیر مسئول فعلی سایت- اداره می‌شود و آیت‌الله به‌دلیل پرداختن به مسائل کلان کشور و مجمع و منطقه و… فرصت رسیدگی به چنین امور جزئی و ورود به چنان موردهایی را نداشته و ندارند و دیگر اینکه ایشان همان‌گونه که گفته‌‌اند، اساسا توییتی ندارند و هرکس ادبیات این توییت‌ها را که منسوب به ایشان است نگاه کند، درمی‌یابد ادبیات به‌کاررفته در این توییت‌ها ادبیات هاشمی نیست. مثل توییتی که در مرگ مرحوم آیت‌الله طبسی منتشر شد که: خداحافظ رفیق روزهای سخت!”

اما در ادامه رجایی نکته قابل توجهی را درباره رضایت هاشمی از توییت ” خداحافظ رفیق روزهای سخت!” که انتخابی و غیر هماهنگ شده با وی بوده می نویسد: “مسئول سایت به خود من گفت وقتی این توییت را انتخاب کردم و بازتاب و آمار دیدن آن را خدمت آیت الله گزارش دادم، اعلام رضایت کردند.”

در کنار اعلام رضایت آقای هاشمی از توییت های اینچنین که بازتاب و آمار قابل توجهی دارد، یک نکته قابل تامل این است که توییت مربوط به موشک ها نیز از همان ساعات اولیه با بازتاب و آمار قابل توجهی روبه رو شد و طبیعتا مدیر سایت باید گزارش این توییت جنجالی را به جناب هاشمی داده باشد. اگر اینگونه است که ظاهرا طبق اعتراف مشاوره ایشان باید روال همین باشد، بنابراین آقای هاشمی روزهای متعددی برای تکذیب یا تصحیح آن فرصت داشته اند!

از سوی دیگر وقتی نزدیکترین افراد به آقای هاشمی مسئولیت تبلیغات رسانه ای او را بر عهده دارند، عدم هماهنگی و ندانستن مواضع به روز آیت الله، قابل هضم نیست.