سخنگوی دولت:

اعتقاد دولت اداره مردمی استقلال و پرسپولیس است

سخنگوی دولت درباره حذف سه تیم ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا گفت: اعتقاد دولت اداره مردمی باشگاه‌های ورزشی به ویژه باشگاه‌های مردمی استقلال و پرسپولیس است.

به گزارش خاورستان، علی بهادری جهرمی در نشست خبری روز سه‌شنبه سخنگوی دولت، افزود: این موضوع از سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۴) مطرح بوده و متاسفانه در داخل به طور جدی به موضوع توجه نشده است. همانطور که اهالی فوتبال می‌دانند کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) استانداردهای خاص خود را برای حضور باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا دارد و امسال علاوه بر حذف ۲ تیم ایرانی، شاهد حذف برخی از تیم‌های مطرح عربستان، امارات، ژاپن، و کره‌جنوبی از لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ هستیم.

وی یادآور شد: البته ظاهراً عمده موارد خواسته شده AFC محقق شد اما متاسفانه مشکلات متعددی از گذشته باقی مانده و الان همه بخش‌های دولت در کنار مدیران هر ۲ باشگاه و مسئولان فدراسیون در حل مسائل باقیمانده فعال و دغدغه‌مند و پای کار هستند و امیدواریم مدیران هر ۲ تیم و مسئولان فدراسیون فوتبال نیز با انجام وظایف و پیگیری‌های خود بتوانند در جهت حل مشکل و حضور تیم‌های پرطرفدار ما در لیگ قهرمانان آسیا قدم بردارند.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: البته طبق گزارشی که به من داده‌اند، ظاهراً در این مورد هنوز فرصت استیناف خواهی را داریم و اقدامات اصلی ساختاری هم به همت وزارت ورزش و جوانان و همراهی وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس انجام شده است.