حجت الاسلام عبادي در دانشگاه بيرجند:

اعتکاف از نعمت هاي بزرگ جمهوري اسلامي است

نماینده مردم بيرجند در مجلس اظهارداشت: در گذشته اعتكاف در محدود شهرهايي و با افراد خيلي كم برگزار مي شد، اما به بركت انقلاب اسلامي در سراسر كشور و در روستاها با حضور پرشور جوانان و اقشار مختلف برگزار مي شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام سيد محمدباقر عبادي نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي در ديدارهاي جداگانه جمع دانشجويان معتكلف در دانشگاه بيرجند و مسجد امام جعفرصادق(عليه السلام) با تبريك فرارسيدن سالروز ولادت امام علي(عليه السلام) به فضليت هاي اعتكاف اشاره كرد و اظهارداشت: اعتكاف، عبارت بسيار بزرگي و پر محتوا است.

وي با بيان اينكه نزديكي آحاد جامعه به همديگر يكي از اهداف اعتكاف است، گفت: از نعمت هاي بزرگ جمهوري اسلامي فراهم كرده، احياء سنت اعتكاف است.

امام جمعه موقت بيرجند در ادامه افزود: در گذشته اعتكاف در محدود شهرهايي و با افراد خيلي كم برگزار مي شد، اما به بركت انقلاب اسلامي در سراسر كشور و در روستاها با حضور پرشور جوانان و اقشار مختلف برگزار مي شود.

وي با بيان اينكه حضور در اعتكاف توفيق و كار مستحبي بزرگي است، بيان كرد: در ايام اعتكاف بايد حالت خضوع و خشوع داشت.

حجت الاسلام عبادي در ادامه اذعان داشت: اعتكاف داراي دو جنبه ارتباط با خدا و خلق است.

وي در تشريح اين مطلب، گفت: اعتكاف عبادت دسته جمعي است و افراد با سيلقه هاي مختلف در مسجد در كنار هم، تعامل، كار جمعي و داشتن روحيه اجتماعي را ياد مي گيرند.

امام جمعه موقت بيرجند در ادامه افزود: در ايام اعتكاف خواندن دعاي صحيفه سجاديه بسيار تاكيد شده است و براي شفاي همه بيماران دعا كنيد.