مسئول متنا خراسان جنوبی مطرح کرد

اعتیاد دغدغه اجتماعی مهم دفتر متنا خراسان جنوبی/ تولید بیش از ۵۸ اثر در زمینه مبارزه با موادمخدر

مسئول متنا خراسان جنوبی گفت: ازجمله تولیدات انتشاریافته می‌توان به ساخت 7 قسمت پویانمایی با عنوان «ما یک خانواده شاد هستیم»، ساخت فیلم کوتاه با عنوان «نگاه حسرت‌آلود»، طراحی بیش از 50 پوستر و اینفوگرافیک با محوریت اعتیاد و مبارزه با موادمخدر و همچنین تولید آثار گرافیکی دیگری از این قبیل اشاره کرد.

محمدرضا براتی مسئول دفتر تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: یکی از مسائل تأسف‌بار و نگران‌کننده در استان خراسان جنوبی که نیازمند توجه بیشتر مسئولان است، مسأله اعتیاد است.
وی افزود: براساس آمارها متأسفانه درصد اعتیاد در استان ما نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.
مسئول متنا خراسان جنوبی اظهار کرد: اعتیاد مسأله‌ای است که باید با تمام توان به مقابله با آن پرداخت.
براتی با بیان این‌که در جهت رفع این معضل از دو طریق می‌شود عمل کرد افزود: ابتدا می‌بایست دسترسی به موادمخدر را تا حد ممکن سخت کرد و جلوی قاچاق و فروش آن را گرفت.
وی گفت: از سوی دیگر می‌بایست با فرهنگ‌سازی صحیح و ایجاد آگاهی‌بخشی به صورت آشکارسازی عواقب نامیمون اعتیاد، میزان رغبت و تمایل افراد به استفاده از ماده مخدر را به حداقل ممکن کاهش داد.
مسئول متنا خراسان جنوبی با بیان این‌که اعتیاد دغدغه اجتماعی مهم دفتر متنا خراسان جنوبی است اظهار کرد: بنابر اهمیتی که در مسأله اعتیاد احساس می‌شد، دفتر متنای استان خراسان جنوبی، در جهت فرهنگ‌سازی صحیح به منظور ایجاد آگاهی‌بخشی عمومی، تولیدات متعددی در زمینه اعتیاد در نظر گرفته که تعدادی از آن‌ها انتشار یافته و تعدادی دیگر در حال ساخت است.
براتی افزود: ازجمله تولیدات انتشاریافته می‌توان به ساخت ۷ قسمت پویانمایی با عنوان «ما یک خانواده شاد هستیم»، ساخت فیلم کوتاه با عنوان «نگاه حسرت‌آلود»، طراحی بیش از ۵۰ پوستر و اینفوگرافیک با محوریت اعتیاد و مبارزه با موادمخدر و همچنین تولید آثار گرافیکی دیگری از این قبیل اشاره کرد.
وی گفت: امیدواریم با عزم جدی سازمان‌ها و ادارات و همچنین تلاش عموم مردم، آسیب اعتیاد در استان خراسان جنوبی به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.
انتهای پیام/۴