مسئول کانون مشاوره و مددکاری خدمت رضوی در خراسان جنوبی:

اعزام جهادگران کانون مشاوره و مددکاری به ۱۳ روستای محروم خراسان‌جنوبی

زرگر گفت: جهادگران کانون مشاوره و مددکاری در اولین اردوی جهادی خود به 13 روستای مرزی و محروم خراسان جنوبی خدمت رسانی کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، زاهد زرگر مسئول کانون مشاوره و مددکاری خدمت رضوی در خراسان جنوبی شب گذشته در اولین جلسه گردهمایی اعضای کانون مشاوره و مددکاری آستان قدس خراسان جنوبی، ضمن تبریک میلاد امام جواد علیه السلام واعیاد ماه رجب، گفت: هم زمان شدن میلاد این امام بزرگوار با اولین گردهمایی اعضای این کانون را به فال نیک می‌گیریم.
وی خاطرنشان کرد: کانون تخصصی مشاوره و مددکاری در استان با مدد امام رضاعلیه السلام و با هماهنگی مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی و هماهنگی همکاران آستان قدس خراسان جنوبی در بهمن ماه امسال تاسیس شده است.
مسئول کانون مشاوره و مددکاری خدمت رضوی در خراسان جنوبی گفت: انجام خدمت در قالب مشاوره‌های فردی، گروهی، آموزشی، شغلی، تحصیلی، خانواده، روانسنجی و روانپزشکی به صورت استقرار مشاوران تخصصی در پایگاه های موقت شهری، روستایی، مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و نهادهای حمایتی انجام می‌شود.
زرگر یادآورشد: مشاوران و مددکاران کانون آستان قدس رضوی خدمات مشاوره را به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهند.
وی با بیان این‌که خدمات مشاوره و مددکاری به صورت رایگان است، تصریح کرد: جامعه هدف ما محرومان و نیازمندان است و افتخار می‌کنیم که به واسطه پوشیدن لباس خادمی و نوکری امام رضا علیه السلام بتوانیم از تخصص خود در جهت رفع نیازمندان بهره بگیریم.
مسئول کانون مشاوره و مددکاری خدمت رضوی در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که با توجه به ظرفیت‌ها و نیازهای اجتماعی هر منطقه، خدمت مشاوره و مددکاری متفاوتی ارائه خواهیم کرد، افزود: هم چنین این خدمات در نواحی مرزی و محروم نسبت به شهرستان ها و مرکز استان متفاوت تر است.
زرگر، ارائه کارگاه‌‌های عمومی و تخصصی در زمینه‌های روانشناختی، مشاوره تکنولوژیک روز در حوزه کودک و نوجوانان، پیش از ازدواج، خانواده، فردی، گروهی، حقوقی، پژوهشگری، مشاورهاپ کتاب را از جمله اقدامات کانون مشاوره و مددکاری دانست.
وی مشارکت در طرح سفره های مهربانی را از دیگر اقدامات این کانون بیان کرد و افزود: در کانون تخصصی مشاوره و مددکاری تقسیم وظایف انجام دادیم و برای پیش برد اهداف خود نیاز به حمایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان داریم.
مسئول کانون مشاوره و مددکاری خدمت رضوی در خراسان جنوبی گذراندن دوره بدو خدمتی را لازمه فعالیت در این کانون بیان کرد و گفت: در ابتدای کار وبا تشکیل گروه ۶۰ نفره از مشاوران و مددکاران، از مرکز مشاوره آستان قدس رضوی گذراندن دوره بدو خدمتی به ما ابلاغ شد و ضروری است فارغ التحصیلان کارشناسی و دانشجویان کارشناسی ارشد در این دوره شرکت کنند.
زرگر ادامه داد: این دوره شامل ۵۰ ساعت آموزشی مجازی با بهترین اساتید ایران که شامل آموزش‌های تشخیصی، اصول آسیب شناسی، بهداشت روانی، مهارت‌های مشاوره تلفنی و پرونده نویسی است که مشارکت خوبی تاکنون صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: افرادی که تاکنون در این دوره شرکت نکرده اند در این دوره شرکت کنند تا با اخذ گواهی پایان دوره آموزشی بتوانند فعالیت خود را در کانون مشاوره و مددکاری آغاز کنند.
مسئول کانون مشاوره و مددکاری خدمت رضوی در خراسان جنوبی با بیان این‌که به مناسبت ۲۲ بهمن جهادگران این کانون در قالب شش تیم دو نفره به روستاهای مرزی درح و لانو اعزام شدند، گفت: در این اردوی جهادی که اولین خدمت ما بود آموزش‌های گروهی به خانم‌ها ارائه شد و بیش از ۱۳ روستا از خدمات مشاوره و مددکاری بهره مند شدند.
زرگر تاکید کرد: بسیاری از مردم روستاهای مورد هدف که از خدمت درمانی وروان پزشکی استفاده می کردند بعد از حضور خادمیاران کانون مشاوره، تغییر در رفتار آنها اتفاق افتاد به طوری که به گفته مردم منطقه وهمکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) این اتفاق خوبی در سبک زندگی مردم آن منطقه بود.
وی خاطرنشان کرد: صفحه رسمی در اینستاگرام راه اندازی کردیم و علاقه مندان می توانند وارد این صفحه بشوند و از برنامه های این کانون مطلع و همکاری خود را با ما از این طریق انجام دهند.
انتهای پیام/۵