مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان خبر داد

اعزام کاروان سلامت هلال احمر اصفهان به خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان از اجرای طرح سوم نذرآب با عنوان "نذرآب 3" و اعزام تیم سلامت این جمعیت با همکاری پزشکان و خیّران داوطلب استان اصفهان به مناطق کمتربرخوردار شهرستان خوسف در استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی محمدهاشمی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در جمع خبرنگاران، گفت: در راستای اجرای طرح ملی نذر آب ۳ ، تیم های درمانی ، فرهنگی و اجتماعی جمعیت هلال احمر استان متشکل از ۳۰ نفر شامل ۱۵ پزشک و پیراپزشک و نیروهای داوطلب هلال احمر استان به استان خراسان جنوبی اعزام می شوند.
وی افزود: طرح ملی نذر آب ۳ در سه محور حمایت‌های معیشتی ، خدمات درمانی ، مشاوره برای ایجاد نشاط در جوانان و مقابله با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به اجرا درمی آید.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به اینکه پزشکان اعزامی به ارائه خدمات درمانی و ویزیت رایگان پزشکی در روستاهای کمتر برخوردار شهرستان خوسف استان خراسان حنوبی می پردازند ، افزود : اجرای این طرح از ۲۳ لغایت ۲۷شهریور ماه ۹۹ در این شهرستان خواهد بود.
محمدهاشمی عنوان کرد : طرح نذر آب ۳ با مشارکت پزشکان داوطلب و خیرین نیکوکار استان به منظور ارائه خدمات بشر دوستانه با هدف حمایت از زندگی و سلامت جامعه برای ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی ، حمایتی و آموزشی به مناطق محروم و کم برخوردار اجرا می گردد.
وی با بیان اینکه طرح نذر آب برای سومین بار و در نقاط کم‌آب کشور برگزار می‌شود ، عنوان کرد: هدف از این طرح رسیدگی به وضعیت معیشتی و سلامتی مردم این مناطق بوده که در این راستا هماهنگی‌های لازم با مسئولان استان خراسان جنوبی انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد : همچنین در این طرح بسته های معیشتی ، نوشت افزار و نیز بسته های بهداشتی توسط کاروان سلامت اعزامی جمعیت هلال احمر استان اصفهان در منطقه توزیع خواهد شد.
انتهای پیام/۱۳۳