مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی خبر داد

اعزام ۲۲ هزار زائر خراسان جنوبی به سفر اربعین در سال گذشته/ مرز مهران برای خروج زائران در نظر گرفته شده است

مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان این که در سال گذشته 22 هزار زائر خراسان جنوبی عازم سفراربعین شدند،گفت: از این تعداد تنها 7 هزار نفر در سامانه سماح‌ ثبت نام کردند. .

به گزارش خبرنگار خاورستان، ابوالفضل نوفرستی مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه کمیته دانشجویی و اساتید کنگره ملی۲ هزار شهید خراسان جنوبی و همچنین جلسه قرارگاه شهید علم الهدی با موضوع اربعین دانشجویی ضمن ضرورت توجه به بحث اربعین،اظهار کرد: مراسم اربعین و مجالس حسینی نشانه هایی از ایمان و مسلمانی است‌.
وی افزود: هر سال که اربعین در سراسر جهان برگزار می شود روح مردم با جریان عاشورا و محافل حسینی پیوند خود را محکمتر می کند.
مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان این که دنبال کردن بحث اربعین و همچنین‌ توجه به سفر زائران‌ این سفر معنوی یک افتخار بزرگ است،تصریح کرد: ظرفیت اعزام زائران اربعین حسینی بر عهده سازمان حج و زیارت قرار دارد.
نوفرستی با اشاره به این که از هفته آینده ثبت نام زائران سفر اربعین حسینی آغاز می شود،عنوان کرد: ثبت نام از طریق سامانه سماح و با همکاری کلیه دفاتر خدماتی زیارتی دائمی و سیار در سطح استان انجام خواهد شد.
مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی تعداد زائران خراسان جنوبی را در سفر اربعین سال گذشته ۲۲ هزار زائر دانست و افزود: زائرین‌ سال گذشته از طریق مرز چذابه اعزام شدند.
نوفرستی با بیان این که از ۲۲ هزار زائر خراسان جنوبی در اربعین سال گذشته تنها ۷هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند،بیان کرد: مابقی افراد به دلیل دور بودن مسافت ۳۰۰ کیلومتری مرز چذابه از استان های همجوار و از طریق مرز مهران عازم شدند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری مرز مهران برای خروج زائران خراسان جنوبی از کشور برای شرکت در مراسم اربعین اختصاص داده شده است.
مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به این که زائرانی که از طریق سامانه سماح‌ ثبت نام کنند مشمول بیمه قرارمی گیرند،گفت: یکی از مهمترین معضلات جدی که در بحث اربعین مطرح است آن است که بعضا افراد فاقد تجربه کامل به عنوان سرگروه کاروان های اربعین انتخاب می شوند که امیدواریم در اربعین سال جاری شاهد این موضوع نباشیم.
نوفرستی اضافه کرد: وسایل نقلیه نیز بایستی حتما بیمه باشند و نمی توان از وسیله نقلیه دولتی و یا وسیله نقلیه دانشگاه در بحث اعزام دانشجویان به سفر اربعین استفاده کرد.
وی در پایان تاکید کرد: یکی دیگراز موضوعاتی که در بحث اربعین در سال جاری مطرح است توجه به مسائل فرهنگی است که نیازمند توجه ویژه است.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۴/