مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد

اعزام ۳ سرمربی برای گذراندن دوره‌های آموزشی سگ‌های زنده‌یاب به آلمان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: اسماعیل ظریفی به عنوان سر مربی منطقه شرق کشور از خراسان جنوبی به همراه دو سرمربی دیگر برای گذراندن دوره های آموزشی سگ های زنده یاب ( آنست) عازم آلمان می شوند.

به گزارش خاورستان، محمد رحیم شهریاری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی سگ‌های زنده یاب (آنست) بیان کرد: این دوره ها به صورت متوالی و پشت سر هم در ایران برگزار می شود.
وی با بیان اینکه تاکنون دوره های زیادی با حضور دیگر کشورها مانند آلمان در ایران برگزار شده است، افزود: سه نفر از مربیان ایرانی از مناطق شرق کشور، غرب و شمال برای حضور در این دوره های آموزشی عازم آلمان می شوند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، بیان کرد: در حال حاضر ۷۵ قلاده سگ زنده یاب در سطح کشور وجود داشته که تحت نظر و تربیت ۷۵ مربی هستند.
شهریاری با بیان اینکه برای استفاده از این مربیان، کشور به ۹ منطقه تقسیم بندی شده که هر منطقه زیر نظر یک مربی است، افزود: منطقه شرق کشور استان های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی را شامل می شود.
وی ادامه داد: سه سر مربی منتخب پنج شنبه برای گذراندن دوره های آموزشی سگ های زنده یاب ( آنست) عازم آلمان می شوند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: اسماعیل ظریفی به عنوان سر مربی منطقه شرق کشور از خراسان جنوبی در برای شرکت در این دوره ها به مقصد آلمان اعزام می شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲