مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خبر داد

اعطای تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی به ۱۰ طرح/ فقدان گفتمان واحد در بحث جوانان یک نقطه ضعف است

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به جوانان،گفت: فقدان گفتمان واحد در بحث جوانان یک نقطه ضعف مهم بوده و نیازمند یکپارچه‌سازی برنامه واحد و گفتمان مشترک در بحث جوانان هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی یکشنبه شب در سومین جلسه ساماندهی امورجوانان خراسان‌جنوبی در سال جاری، اظهار کرد: جوانان به عنوان مهمترین ذخایر سرمایه اجتماعی و انسانی نقش مهمی در ایجاد توسعه پایداردر کشور داشته و از آنجایی که بخش عظیمی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان کشور برنامه‌ریزی به منظور حل مسائل و مشکلات مبتلا‌به و ارتقاء توانمندی آن‌ها در حوزه‌های مختلف فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی بوده است.
وی افزود: ستاد ساماندهی امور جوانان در استان‌ها و شهرستان‌ها علاوه برآن امکان طرح مسائل،مشکلات و ارائه پیشنهادات خود در حوزه جوانان به سطوح دیگر ستاد (ستاد استان به ستاد ملی و ستاد شهرستان به ستاد استان) را دارند وظیفه تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به جوانان مطابق با چارچوب و اختیارات استانی و شهرستانی راعهده‌دار هستند و می‌توانند بنابر اولویت‌های موضوعی متفاوت در مناطق مختلف با گردآوری اطلاعات و مستندات مربوطه اطلاعات جامع و کاملی را از مسائل،مشکلات و نیازهای مناطق راهکارها و تجارب ارزنده فراهم کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از اعطای تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی به ۱۰ طرح مصوب خبر داد و تصریح کرد: همچنین توسط صندوق رسالت تعداد ۵ طرح به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.
سرپرست با بیان این‌که اقدامات زیادی در خراسان‌جنوبی در بحث جوانان در دست اقدام است،خاطرنشان کرد: فقدان گفتمان واحد در بحث جوانان یک نقطه ضعف مهم بوده و نیازمند یکپارچه‌سازی برنامه واحد و گفتمان مشترک در بحث جوانان هستیم.
وی ادامه داد: ایجاد کمیته تخصصی اشتغال و همچنین کمیته ازدواج و تعالی خانواده نیز از مهمترین برنامه‌های ما در حوزه جوانان است.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی ۱۲ کارگاه تخصصی در ۱۲ نقطه استان خبر داد و افزود: برگزاری جشنواره ازدواج، اهدای ۷۶ سری جهیزیه رایگان و برگزاری جشن ازدواج در ۱۸ روستای محروم استان از دیگر فعالیت‌های ورزش و جوانان خراسان جنوبی در شش ماه نخست سال جاری بوده است.
سرپرست با اشاره به این‌که این جلسه سی‌امین جلسه ستاد امور جوانان و سومین جلسه شورای ساماندهی جوانان طی سال جاری است،عنوان کرد: در شهرستان‌های نهبندان، فردوس، قاینات و خوسف ستاد ساماندهی جوانان را تشکیل داده وصفر تا ۱۰۰ وظایف این ستاد را ساماندهی کرده‌ایم.
وی فلسفه شکل‌گیری جلسات ستاد ساماندهی جوانان را حضوردستگاه‌های زیرمجموعه شورای ساماندهی جوانان و همکاری آنان در بحث تشکیل کمیته تخصصی دانست و یادآور شد: اگر مدعی هستیم که براساس مأموریت‌ها برای جوانان کاری انجام می‌دهیم باید خودمان هم در عمل این کارها را لمس کنیم و از شعار در این خصوص پرهیز کنیم.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی اضافه کرد: سازمان بهزیستی خراسان‌جنوبی تنها دستگاهی است که مبادرت به ایجاد کمیته تخصصی در این خصوص داشته است که ازاین دستگاه تشکر می‌شود.
محمدرحیم شهریاری مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه با بیان این که ۲۶ هزار جوان در سطح استان خراسان‌جنوبی عضو هلال احمر هستند،ابراز کرد: عمده برنامه‌های این سازمان برای قشر نوجوان و جوان اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد:اجرای طرح آموزش‌های عمومی و همگانی برای بیش از ۴ هزار دانشجو و دانش‌آموز، برگزاری مسابقات و اردوهای مختلف در بحث امداد و نجات، ایجاد برنامه های متنوع برای ۱۷هزار نفر در سطح استان از جمله برنامه‌هایی است که در تابستان سال جاری توسط سازمان هلال احمر خراسان جنوبی در سطح استان و همچنین شهرستان بیرجند اجرا شد.
انتهای پیام/۱۰۱