گزارش/

اعلام آمادگی اصناف خراسان‌جنوبی برای حضور در انتخابات و دعوت به مشارکت حداکثری/ اصناف گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند

اصناف خراسان‌جنوبی علی‌رغم تمام مشکلات اقتصادی و زیان‌های مالی ناشی از کرونا در انتخابات شرکت کرده و همگان را به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح دعوت کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، با شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و خراسان جنوبی، اصناف، بازاریان و صاحبان مشاغل جزو اولین گروه‌هایی بودند که تحت تاثیر سوء این ویروس منحوس قرار گرفته و متضرر شدند. علاوه بر این مسائل اقتصادی، افزایش قیمتها، تورم، تحریم و … از جمله مسائلی بود که به طور مستقیم در کسب درآمد اصناف تاثیر گذاشته و آنها را با مشکلات زیادی مواجه کرد.
با شیوع کرونا و تعطیلی چند نوبته مغازه‌های اصناف مختلف و بازار در بازه‌های زمانی طولانی مدت باعث شد اصناف آسیب‌های مالی فراوانی متحمل شوند. عقب افتادگی اجاره بهای مغازه‌ها، سررسید اقساط و چک‌های اصناف از جمله مشکلاتی بود که در پی شیوع کرونا به این حوزه وارد شد.
علی رغم عدم حمایت از این حوزه اما اصناف خراسان‌جنوبی هر زمانی که ستاد ملی کرونا دستور تعطیلی مغازه‌ها و بازار را صادر کرد برای حفظ سلامت و جان شهروندان اطاعت امر کرده و مغازه‌های خود را علی رغم مشکلات مالی تعطیل کردند.
حال که در آستانه سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هستیم اصناف خراسان جنوبی ضمن اعلام آمادگی برای حضور در انتخابات و انتخاب اصلح از تمامی هم استانی‌ها برای حضور حداکثری در انتخابات دعوت کردند. اصناف خراسان جنوبی معتقد هستند مشکلات اقتصادی و به ویژه ضرر و زیان مالی که کرونا و مسائل اقتصادی به این حوزه وارد کرد دلیلی برای عدم حضور در انتخابات نیست و باید با مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح در تعیین سرنوشت خود دخیل بوده و فردی را انتخاب کرد که بتواند مشکلات را مرتفع کند.
حضور اصناف در صحنه‌های مختلف
سید علی اسماعیل زاده مسئول اتحادیه پوشاک بیرجند در گفت‌وگو با خاورستان، در مورد انتخابات و حضور حداکثری، اظهار کرد: اصناف همیشه در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی حاضر بودند و ان‌شاءالله امسال نیز اصناف در انتخابات حضور خواهند داشت و اصلح را انتخاب خواهند کرد.
وی با بیان این‌که میزان رای ملت است، افزود: امیدواریم با حضور در انتخابات و رای دادن به فرد اصلح، فردی را انتخاب کنیم که به مشکلات صنفی، اقتصادی و سیاسی کشور آگاهی کامل داشته و برطرف کند.
مسئول اتحادیه پوشاک بیرجند بیان کرد: رای هر نفر تعیین کننده است. اگر هر فردی به دلیل وجود مشکلات در انتخابات شرکت نکند باعث کاهش اقتدار کشور در سطح جهانی می‌شود.
اسماعیل زاده گفت: امیدواریم همه در انتخابات شرکت کرده و این عرق ملی را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: تمام اصناف می‌دانند مشکلاتی داشته و داریم اما با تمام مشکلات پای صندوق رای خواهیم آمد و اصلح را انتخاب خواهیم کرد.
اصناف از ابتدای انقلاب تاکنون مفید عمل کردند
علیرضا اربابی رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان‌جنوبی نیز به خاورستان، گفت:اصناف از سال ۱۳۴۲ که پا در عرصه انقلاب گذاشتند تاکنون خوب و مفید عمل کرده و ان‌شاءالله این بار نیز به وظیفه خود عمل خواهند کرد.
وی افزود: با توجه به این‌که انتخابات تعیین کننده سرنوشت مردم و به تعبیر مقام معظم رهبری هر رای علاوه بر تعیین سرنوشت، دشمن شکن است با حضور در انتخابات پیروزی جدیدی را رقم خواهیم زد.
رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان‌جنوبی بیان کرد: اصناف حرف اول را در تمام کشور زده و خواهند زد. اصناف یار و یاور مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی بوده و خواهند بود.
اربابی عنوان کرد: از تمام مردم درخواست می‌شود در انتخابات شرکت کنند اصناف نیز همیشه در عرصه انتخابات حضور داشته و خواهند داشت.
وی در مورد انتخاب اصلح، اظهار کرد: مردم باید برای انتخاب اصلح با بررسی و شناخت افراد چه در ریاست جمهوری که قرار است سکان‌دار مدیریت کشور باشد و چه شورای شهر و روستا به افرادی رای دهند که اصلح و مورد تایید اکثریت آحاد مردم بوده و باشند.
رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با رای خود تو دهنی محکمی بر دهان آمریکا و ابرقدرتها خواهیم زد.
دعوت همگان برای حضور در انتخابات
جعفرپور مسئول اتحادیه تایپ و تکثیر بیرجند نیز در مورد انتخابات به خبرنگار ما گفت: اگر انتخاب در سرنوشت ما تاثیر نداشت این همه شبکه‌های ماهواره ای و دشمنان تبلیغ نمی‌کردند‌ در انتخابات شرکت نکنیم.
وی با بیان این‌که به ملاک انتخاب نیز باید توجه کنیم، افزود: معیار و ویژگی‌هایی را که مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های خود به آن اشاره کردند و بارها در رسانه های گروهی به آن اشاره شده را باید مطالعه و مورد توجه قرار داد.
مسئول اتحادیه تایپ و تکثیر بیرجند ضمن دعوت همگان برای حضور در انتخابات، بیان کرد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری وظیفه شرعی هر فردی است که در انتخابات شرکت کرده و دیگران را به شرکت در انتخابات دعوت کند.
جعفر پور عنوان کرد: از تمام اقشار جامعه که نسبت به سرنوشت خود حساس هستند و دل در گرو ایران آباد و آزاد داشته و خواستار استمرار نظام جمهوری اسلامی، پاسداشت خون شهدا و خواسته‌های شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی که تاکید زیادی روی این مسایل داشتند، هستند تقاضا می‌کنم در انتخابات شرکت کنند.
وی اظهار کرد: ان‌شاءالله ۲۸ خرداد با رای اصلح سرنوشت خود برای چند سال آینده مشخص خواهیم کرد.
محمود آبادی رئیس اتحادیه اغذیه فروشان و چلوکبابی های بیرجند نیز به خبرنگار ما گفت:تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات، مطالبه مقام معظم رهبری است که جا دارد اتحادیه ها و واحدهای صنفی با فضاسازی و برجسته سازی موضوع در راستای تحقق آن تلاش کنند.
وی با بیان اینکه انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد با حضور باشکوه و پرشور مردم به حماسه ماندگار تبدیل خواهد شد، افزود: اصناف خراسان جنوبی به ویژه صنف اغذیه فروشان،رستورانها و تالار داران خراسان جنوبی موقعیت شناس هستند و یکبار دیگر دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناامید می کنند.
محمودآبادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع کرونا، افزود: در سال گذشته بیشترین آسیب از ویروس کرونا را بخش اصناف کشور متحمل شد و اما با همه این مشکلات تنها راکار حل مشکلات حضور پرشور در انتخابات و انتخاب شخص اصلح می باشد.
اصناف همیشه پای نظام هستند
رضا علیزاده بیرجندی رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: با توجه به این‌که در حوزه اصناف و بازار بیشترین خسارت، ضرر و زیان را در بحث کرونا داشتیم اما متاسفانه حمایتی از ما نشد و مورد بی مهری قرار گرفتیم.
وی با بیان این‌که در بحث انتخابات باید مشارکت حداکثری داشته باشیم، افزود: اصناف نیز در انتخابات شرکت کرده و ان‌شاءالله فردی را انتخاب می‌کنیم که بتواند از اصناف پشتیبانی کرده و تمام مشکلات را برطرف کند.
رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبیبا بیان اینکه اصناف مانند همیشه پای نظام بوده و مشکلی با نظام نداریم و اگر مشکلاتی وجود دارد از منتخب است،گفت: حل مشکلات اقتصادی، تحقق شعار سال در گرو مشارکت گسترده مردم در انتخابات و انتخاب شخص اصلح است.
علیزاده عنوان کرد: از تمام اصناف و بازاریان درخواست می‌کنم در انتخابات مانند همیشه پرشور شرکت کنند تا ان‌شاءالله شاهد انتخاب فرد اصلحی باشیم که مشکلات و تمام دغدغه‌ای که در حوزه اصناف داریم را بتواند برطرف کند.
انتهای پیام/۱۲۷ / ۳