مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی مطرح کرد

اعلام آمادگی بسیجیان جامعه پزشکی خراسان‌جنوبی جهت برقراری شیفت ایثار

هیهات گفت: بسیجیان جامعه پزشکی خراسان جنوبی آمادگی لازم جهت برقراری شیفت ایثار جهت کمک به کادر درمان در بیمارستان‌های استان را دارند.

هاشم هیهات مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد اقدامات بسیجیان جامعه پزشکی استان در بحث بیماری کرونا، اظهار کرد: بسیجیان جامعه پزشکی استان آمادگی لازم جهت برقراری شیفت ایثار جهت کمک به کادر درمان در بیمارستان‌های استان را دارند.
وی افزود: طبق اعلام مسئولان بیمارستان ولی عصر(عج) در حال حاضر در این بیمارستان کمبود پرستار احساس نمی‌شود اما بسیجیان جامعه پزشکی استان آمادگی خود را جهت کمک در بیمارستان‌ها به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کردند.
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی بیان کرد: طبق اعلام آمادگی جامعه پزشکی استان پیش‌بینی شده برای هر بیمارستان ۲۰ نفر نیرو برای کمک در نظر گرفته شود که در صورت نیاز و اعلام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از ظرفیت این افراد استفاده شود‌.
هیهات از پیگیری بسیج جامعه پزشکی با سازمان علمی و فناوری سپاه استان جهت تولید ماسک در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: چنانچه دانشگاه علوم پزشکی این ماسک را تایید کند، قابل استفاده باشد و برای سلامت مردم خطر ایجاد نکند پیگیر هستیم که به کمک دانشگاه علوم پزشکی رفته و بتوانیم حداقل برای استان خراسان جنوبی در بحث تهیه ماسک قدمی برداریم.
وی اظهار کرد: تا کنون چند نمونه ماسک تهیه و به دانشگاه علوم پزشکی ارائه شده اما مورد تایید قرار نگرفت و همکاران در حال تحقیق و بررسی هستند که بتوانند با استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه ماسک مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را تهیه کنند تا در اختیار مردم قرار گیرد.
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی گفت: همچنین کلیه بسیحیان استان آمادگی دارند اگر دانشگاه علوم پزشکی در بحث توزیع اقلامی از جمله مواد ضدعفونی و امثالهم نیاز به کمک داشته باشد همکاری لازم را داشته باشند.
انتهای پیام/۱۲۷