رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان اصفهان خبر داد

اعلام قطعی نتیجه انتخابات اصفهان از سوی شورای نگهبان/ نفر سوم حذف و انتخابات میان‌دوره‌ای برگزار می‌شود

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان اصفهان گفت: هیچ توافقی میان شورای نگهبان و وزارت کشور برای حضور نفر ششم انتخابات اصفهان در میان نیست و تصمیم آخر و نهایی "برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای" است.

به گزارش خاورستان، مرتضی طبیبی در گفت‌وگو با تسنیم ، با بیان اینکه براساس تصمیم نهایی شورای نگهبان نفر سوم انتخابات اصفهان حذف و نفر جایگزین در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص خواهد شد، اظهار داشت: تمامی اخبار منتشر شده که این مورد در آن ذکر نشده، کذب است و از سوی شورای نگهبان تکذیب می‌شود.
وی با ابراز اینکه تصمیم نهایی شورای نگهبان انتخاب نفر باقی‌مانده انتخابات اصفهان در انتخابات میان‌دوره‌ای است، گفت: براین اساس انتخابات در خرداد‌ماه ۹۶ و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان اصفهان تصریح کرد: همه‌چیز در مورد انتخابات اصفهان از ابتدا قطعی بوده و هیچ توافقی میان شورای نگهبان و وزارت کشور مبنی بر انتخاب نفر ششم انتخابات اصفهان در میان نیست.
وی با اعلام “امروز از سوی شورای نگهبان وظیفه اطلاع‌رسانی نهایی در این باره به بنده واگذار شد” خاطرنشان کرد: در تماسی که امروز با شورای نگهبان داشتم، عنوان کردم که این موضوع باید به‌صورت رسمی عنوان شود که شورای نگهبان این وظیفه را به بنده محول کرد، بر همین اساس به‌صورت رسمی عنوان می‌کنم که نفر باقی‌مانده انتخابات اصفهان در انتخابات میان‌دوره‌ای برگزار می‌شود و هیچ تصمیم دیگری در این باره از سوی شورای نگهبان اتخاذ نشده است.
طبیبی افزود: براین اساس نفر سوم انتخابات اصفهان حذف شده و نفر جایگزین در انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۹۶ انتخاب می‌شود و هیچ تصمیم دیگری مبنی بر این موضوع گرفته نخواهد شد و این به‌معنای تعیین تکلیف انتخابات اصفهان است
انتهای پیام/