کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

اعلام وضعیت قرمز برای نیمه شرقی و جنوبی خراسان‌جنوبی/موج‌های بارشی جدید در راه است

نخعی به ورود دو موج بارشی به استان خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: موج اول بارش‌ها از عصر امروز تا فردا ظهر در استان خواهد بود که مناطق جنوبی و نیمه شرقی را در بر خواهد گرفت.

جواد نخعی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در هواشناسی اثر پدیده‌های جوی را در یک تقسیم بندی به سطوح مختلف زرد به معنای آگاهی، نارنجی آمادگی و اطلاع از شرایط و قرمز یعنی بایستی اقدام عملی انجام شود دسته بندی می‌شوند.
وی افزود: وضعیت قرمز برای امشب در مناطق جنوبی و نیمه شرقی استان در نظر گرفته شده و روز گذشته هشدار صادر شده است.
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: مطابق با الگوی نقشه‌ها و بررسی خروجی مدل‌ها دو سامانه بارشی را پیش رو داریم.
نخعی تصریح کرد: موج اول بارش‌ها از عصر امروز تا فردا ظهر در استان خواهد بود که مناطق جنوبی و نیمه شرقی را در بر خواهد گرفت و سبب وزش باد شدید موقتی، گاهی گرد و خاک، رگبار و رعد و برق، برخورد صاعقه در مناطق مرتفع و تشکیل مه در مناطق کوهستانی خواهد شد.
وی ادامه داد: حجم بارش‌ها در شهرستان‌های جنوبی مانند نهبندان می‌تواند سبب وقوع رواناب و آبگرفتکی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها شود.
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی بیان کرد: موج دوم بارش‌ها از عصر شنبه هفته آینده تا یکشنبه نواحی شمالی، مرکزی و شرقی استان را در بر خواهد گرفت.
نخعی گفت: در شب و روز گذشته درمیان با کمینه دمای ۵ درجه سلسیوس بالای صفر خنک‌ترین و دهسلم نهبندان با بیشینه دمای ۲۸ درجه سلسیوس بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.
وی خاطر نشان کرد: تغییرات دمای هوا در مرکز استان نیز بین ۹ و ۲۰ درجه سلسیوس بالای صفر ثبت شده است.
انتهای پیام/ ۱۳۵