در گفت‌وگو با رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی مطرح شد؛

اعمال شدید محدودیت‌های ترافیکی کرونا از اول آذر در خراسان جنوبی/ رفت‌وآمد ساکنان حاشیه شهر جریمه دارد؟

عباسی گفت: از صبح شنبه اول آذر ماه محدودیت‌های ترافیکی کرونا در خراسان‌جنوبی به صورت شدید اعمال خواهد شد.

علیرضا عباسی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: از صبح شنبه اول آذر ماه محدودیت‌های ترافیکی کرونا در خراسان‌جنوبی به صورت شدید اعمال خواهد شد.
وی افزود: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و جلوگیری از ترددهایی که از قبل ممنوع اعلام شده،ممنوعیت‌های تردد در استان اعمال می‌شود و خودروهای دارای پلاک بومی حق خروج از شهر و خودروهای دارای پلاک غیر بومی حق ورود به شهرهای استان را نخواهند داشت.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: با هماهنگی مبادی ذیربط تمام دوربین‌های درون و برون شهری برای اجرای این طرح بروزرسانی و آماده شده و می‌توان گفت تفاوت شاخص اجرای این طرح در خراسان‌جنوبی نسبت به محدودیت‌های قبلی، استفاده حداکثری از ظرفیت دوربین‌ها برای کنترل ترددها است.
ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در سطح معابر شهری
عباسی با اشاره به ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در سطح معابر شهری، عنوان کرد: هم استانی‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که کارهای ضروری خود از جمله تهیه مایحتاج را قبل از ساعت ۲۱ انجام دهند چرا که تردد وسایل نقلیه بعد از ساعت اعلامی شامل جریمه خواهد شد.
وی با بیان این‌که پلیس صرفا به دنبال اعمال قانون رانندگان در این طرح نیست، افزود: علی‌رغم میل باطنی آن تعداد محدود از رانندگانی که در این محدودیت‌ها تخلف کنند توسط عوامل پلیس و همچنین از طریق دوربین‌های شهری و جاده‌ای جریمه خواهند شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی تاکید کرد: تمام تفرجگاه‌ها نیز در این دوره شامل محدودیت ترافیکی می‌شوند و تردد به این مکان‌ها ممنوع و شامل جریمه خواهد بود.
اجازه رفت و آمد به افرادی که محل کارشان بیرجند و محل زندگی حاشیه شهر است داده می‌شود
عباسی در مورد رفت و آمد افرادی که محل زندگی آنها در روستاهای حاشیه شهر بیرجند و محل کار آنها در بیرجند است، اظهار کرد: خروج این افراد از شهر مشکلی ندارد و ورود آنها به بیرجند منوط به داشتن کارت شناسایی محل کار است.
وی اظهار کرد: در صورت به همراه داشتن کارت شناسایی محل کار با افراد همکاری خواهد شد و اجازه ورود به داخل شهر را دارند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از همکاری ارزشمند مردم فرهیخته استان در دوره‌های گذشته اعمال محدودیت های ترافیکی کرونا قدردانی و ادامه داد: تمام این اقدامات و محدودیت‌ها برای حفظ سلامتی شهروندان و قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا است لذا انتظار می رود در محدودیت‌های جدید نیز شاهد همکاری مردم استان باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷