معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی خبر داد

اعمال مجدد محدودیت‌ها با توجه به شیوع بیماری کرونا/ برگزاری مراسم روزهای پایانی صفر تابع شیوه‌نامه‌های بهداشتی

خوش خبر گفت:با توجه به آمار بالای شیوع بیماری کرونا در سطح استان و صرفاً به منظور پیشگیری از ادامه این روند نگران کننده، محدودیت‌هایی به کمیته امنیتی ستاد ملی کرونا اعلام شد که مورد موافقت قرار گرفت.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی ناصر خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با توجه به آمار بالای شیوع بیماری کرونا در سطح استان و صرفاً به منظور پیشگیری از ادامه این روند نگران کننده، محدودیت‌هایی به کمیته امنیتی ستاد ملی کرونا اعلام شد که مورد موافقت قرار گرفت.
وی تأکید کرد: این محدودیت‌ها تا ۲۵ مهر ماه ادامه دارد و بر اساس درخواست استان، قابل تمدید است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: طبق این مصوبه، کلاس‌های حضوری مدارس دولتی، دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و خصوصی با تأکید بر عدم وقفه در فرآیند نظام آموزشی با استفاده از روش‌های غیر حضوری تعطیل می‌شوند.
خوش‌خبر به کاهش خدمات دهی مهد کودک‌ها صرفاً برای کودکان دارای مادر شاغل اشاره کرد و گفت: خوابگاه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، تمام اماکن و نقاط هدف گردشگری و تفریحی، تمام بقاع متبرکه و آستان امامزادگان(ع)، سینماها، نمایشگاه‌ها، سالن مطالعه کتابخانه‌ها و بخش‌های بازی کودکان در پارک‌ها نیز بر اساس این دستورالعمل تعطیل می‌شوند.
وی عنوان کرد: طبق این دستورالعمل، تمام باشگاه‌ها، سالن‌ها، استخرها، پیست‌های ورزشی، تالارهای پذیرایی و سالن اجتماعات آرامستان‌ها تا تاریخ ۲۵ مهر، اجازه فعالیت ندارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اعمال محدودیت برای فعالیت رستوران‌ها، فست فودها، اغذیه فروشی‌ها، قهوه خانه‌ها، کافی شاپ‌ها و سایر صنوف مشابه صرفاً به صورت بیرون بر و همچنین ممنوعیت برگزاری گردهمایی‌ها، سمینارها و دیگر تجمعات غیرضروری از جمله این مصوبات است.
خوش خبر بیان کرد: این موارد لازم الاجراست و کمیته نظارت ستاد مدیریت کرونای استان نیز روند اجرای آنها را کنترل می‌کند.
وی به شرایط کنونی استان اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییر فصل و رواج حالتی از عادی انگاری در سطح جامعه و بی تفاوتی نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، به طور ملموسی شاهد افزایش آمار بیماران کرونایی هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی تأکید کرد: کرونا، قبل از این که یک موضوع درمانی باشد، یک مسئله اجتماعی است چرا که با وجود شناخت ضعف‌ها، اقتضائات و ابزارهای لازم، متأسفانه شاهد فراز و فرودهای فراوانی در زمینه شیوع بیماری هستیم.
خوش خبر با بیان این‌که مردم به هر میزان که‌ در رعایت پروتکل‌ها هوشمندانه اقدام کنند، در کاهش آمار بیماری موفق‌تر هستیم، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مردم شیوه‌های استفاده صحیح از ماسک، نوع برخورد با فرد مبتلا به کرونا و مواردی از این دست را هنوز نمی‌دادند لذا موضوع آموزش دقیق این موارد باید در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی قرار گیرد.
وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حاد مشهد به لحاظ شیوع بیماری کرونا، سفر به این شهر مقدور نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی تأکید کرد : با توجه به اعمال محدودیت‌های اعلام شده، برگزاری هر گونه مراسم ویژه این ایام تابع شیوه نامه‌های بهداشتی است.
انتهای پیام/۱۲۷