فعال فرهنگی هنری:

اغتشاشات ایجاد شده را به شدت محکوم میکنیم/ دشمن به دنبال رسیدن به اهدافش از این اتفاقات است

حسن پور با بیان اینکه اتفاقات ایجاد شده به شدت محکوم است، گفت: اقدامات اعتراضی که شروع شده کاملا محکوم و اشتباه است و تنها به اهداف دشمن کمک می شود.

مجتبی حسن پور فعال فرهنگی هنری در خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، ضمن محکوم کردن اتفاقات و اغتشاشات اخیر در کشور، اظهار کرد: نکته مهم این است که مردم بعد از این همه اتفاق در سالهای گذشته باید این را تجربه کرده باشند و این اولین بار نیست که به دلایل مختلف درست یا نادرست، خواسته های به حق و ناحق اتفاقی که در کشور می افتد در راستای خواسته های مردم پیش نمیرود.

وی افزود: یک خواسته ای وجود دارد. مردم فکر میکنند باید این خواسته را مطالبه کنند و وقتی وارد مطالبه میشوند میبینند فضا از دست مردم خارج است به سمتی پیش میرود که هدف خوااسته مردم نیست بلکه هدف حاکمیت، دین و اعتقادات است.

این فعال فرهنگی هنری در خراسان جنوبی بیان کرد: وقتی در این فضا وارد جزئیات میشویم میبینیم که وارد مسائل مختلف و گوناگونی میشود که یک پاشنه آشیل برای ضربه زدن به اصل حاکمیت و نظام درست شود.

حسنپور عنوان کرد: مردم باید طی این تجربه ها به این نقطه رسیده باشند که برای هر مسئله ای شیب را به این سمت نبرند که مسائلی پیش بیایید که آسیبش برای جامعه و مردم باشد.

وی به اتفاقاتی که طی روزهای اخیر حاشیه ساز شده اشاره و اظهار کرد: به نظر من مجموعه دولت و قوا همانگونه که در مورد قانون در کشور صحبت میشود و اگر در موردی برای افراد اتفاقی می افتد از طریق قانون پیگیری کرده و واضح و شفاف تعیین تکلیف و تا آخرین مرحله میرود به نظر میرسد مسئولان در این مورد هم از طریق قانون پیگیری و نتیجه را شفاف به مردم اعلام کنند که تاکنون در این مورد این امر انجام شده است.

این فعال فرهنگی هنری گفت: نکته مهم و مورد توجه بعدی اتفاقاتی که در فضای مجازی می افتد و بیشتر تقابل بین مردم ایجاد میکند، است و اینکه برخی افراد به دلیل نا آگاهی پست و استوری هایی منتشر میکنند که بین یکدیگر اختلاف ایجاد میکنند‌.

حسنپور افزود: فضای آگاه سازی خوبی انجام نشده که با یک عقلانیتی هر دو طرف مسئله را از زاویه خودشان با عقلانیت برخورد کنند و به نقطه ای برسند که تقریبا این کار شدنی است و شواهد به گونه ای است که موافق و مخالف این حرکات قانع بشود که حرکات را تمام کند و دنبال لجبازی و اصرار بر اشتباه نباشم.

وی اظهار کرد: در نهایت تمام اقشار مردم حتی آن ها که نسبت به شرایط جامعه مخالف و موافق هستند با صبر و تعقل بیشتری به قضیه نگاه کنن چون این مسائل در نهایت ضرر و آسیبش برای مردم و جامعه است.

این فعال فرهنگی هنری با بیان اینکه اتفاقات و اغتشاشات ایجاد شده به بهانه حجاب است و اصل هدف چیز دیگری است، تصریح کرد: اینکه در این شرایط نظام با حلم و بردباری با بانیان برخورد میکند این است که نمیخواهد برای کسی اتفاقی بیفتد وگرنه برای نظام جمهوری اسلامی که با ابر قدرتها مبارزه و مقابله میکند کاری ندارد.

حسنپور بیان کرد: مسئولان و نیروهای نظامی و انتظامی احترام و حرمت مردم را حفظ کرده و میخواهد با روشنگری فضا آرام شود و خود این جماعت متوجه شوند این کار بی فایده است.

وی اظهار کرد: وقتی اغتشاشات به ضرر جان و مال مردم و اموال دولت باشد باید جلوی آن گرفته شود و مردم نیز خواهان مقابله با اغتشاشگران هستند.

این فعال فرهنگی هنری با بیان اینکه اتفاقات ایجاد شده به شدت محکوم است، تاکید کرد: حتی اگر خواسته به حقی هم مطرح است روشی که اینها پیش گرفتند کاملا محکوم و اشتباه است چراکه در لابلای حقی دیگر غرض ها و مسائلی دیگر از طرف دشمن به خورد مردم داده میشود که نتیجه آسیب، غصه و جان و مال های بیشتری است و آخر هم همان دشمن که دنبال براندازی و دشمنی است بُرد میکند و مردم مجدد متضرر میشوند.

حسنپور گفت: ان شاءالله با دیدگاه منطقی مردم و کمک آنها در برابر این اتفاقات ایستادگی خواهیم کرد و این مشکلات به لطف خدا حل میشود.

انتهای پیام/۱۲۷