کارشناس مسائل سیاسی:

اغتشاشات با هدف کاهش سرعت اصلاحات اقتصادی بود

موسوی نژاد گفت: با هدف این که بتوانند به هر ترتیبی کشور را وارد حاشیه ها بکنند و از سرعت اصلاحات اقتصادی بکاهند و جلوی این اصلاحات بایستند و مسئولان به جای تمرکز روی مسائل اقتصادی درگیر مشکلات امنیتی شوند اغتشاشات را به وجود آوردند.

سید مصطفی موسوی نژاد کارشناس مسائل سیاسی در مورد محورهای مختلف بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با حوادث اخیر ایران به خبرنگار خاورستان گفت: نکته اول این که حضرت آیت الله خامنه ای یک موردی می فرمایند که انگیزه دشمن از دشمنی با ما جلوگیری از پیشرفت است قضیه این است که مقام معظم رهبری می فرمایند این ها دیدند که جهت کشور به سمت پیشرفت و توسعه در همه بخش ها نمایان می شود گفتند باید مردم و مسئولان هواسشان را پرت کنیم .

وی ادامه داد: این ها را درگیر مسایل دیگری کنیم ، درگیر مسائل امنیتی و اغتشاشی بکنیم تا روند پیشرفت کشور متوقف شود چرا که بعد از سال ها رشد اقتصادی منفی در سال ۱۴۰۰ رشد اقتصادی ۴ درصد را تجربه کردیم بسیاری از تحریم ها رو به بی اثر شدن می رود و مولفه های قدرت در کشور تشکیل می شود.

وی تصریح کرد: دولت با تمام توان وارد حوزه اقتصادی شده و تمام تلاشش را می کند که برخی از مشکلات قدیمی کشور را حل کند به بانک ها برای حل مشکل ناترازی شان‌ فشار آوردند و در حوزه کسری بودجه اتفاقات مثبتی افتاده است.

به گفته این کارشناس مسائل سیاسی در حوزه بودجه عمرانی کشور اتفاقات مثبتی افتاده است و پایه پولی کشور به شکل قابل تاملی کنترل شده و در مجموع کشور به سمت اصلاحات اقتصادی مثبت می رود و دشمن این تغییرات ریل را دیده و حساس شده است.

موسوی نژاد تصریح کرد: مشاهده شده که با فشار های برجامی و تحریمی نمی تواند ایران را از مسیر منحرف کند راه جدید را انتخاب کرده و به دنبال بهانه ای می گشت تا این اغتشاش را آماده کند و در واقع ملت ایران را درگیر این قضیه ها کند همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر این اتفاق نمی افتاد بهانه دیگری پیدا می کردند و اغتشاشات را راه می انداختند.

وی به این نکته هم اشاره کرد که در مصاحبه دبیر حزب تجزیه طلب کومله می گوید که از دو ماه قبل آماده بودیم و برنامه ریزی کرده بودیم و کار کرده بودیم که بتوانیم استفاده کنیم .

به گفته وی چرا باید یک دختر کرد این اتفاق برایش بیفتد آن هم در یک سفری که از کردستان به تهران می آید و با پوشش نامناسبش درگیر گشت ارشاد می شود و این اتفاقات برایش می افتد در حالی که پسر خاله ایشان‌ هم عضو ارشد کومله است چرا باید این اتفاقات بیفتد این ها همه عواملی است که نشان می دهد برنامه ریزی ها از چند ماه پیش بوده تا بتواند به هر ترتیبی شده کشور را وارد حاشیه ها بکند که از سرعت اصلاحات اقتصادی بکاهد و جلوی این اصلاحات را بایستند و مسئولان به جای تمرکز روی مسائل اقتصادی درگیر مشکلات امنیتی شوند.

وی افزود: متاسفانه در این میان برخی از مسئولان و خواص و هم چنین  مسئولان سابق در مورد اتفاقی که هنوز مطمئن نیستند به جای این که موضع گیری نابه جا نکنند آمدند و بلافاصله موضع گیری کردند و دستگاه های امنیتی و انتظامی کشور را تضعیف کردند تهمت هایی را پیش از مشخص شدن قضیه زدند و آب به آسیاب دشمن ریختند که بلاخره بخواهند این وسط برای خودشان کسب آبرویی کنند که در واقع پیش خداوند و مومنان بی آبرو تر شدند.

به گفته وی برخی از این خواص و نخبگان رفوزه شدند صبر نکردند که دستگاه های مسئول در این حوزه بررسی های لازم را انجام دهند تا نتیجه مشخص شود و بعد موضع گیری کنند و متاسفانه این اتفاق افتاد.