دبیر شورای ائتلاف خراسان جنوبی؛

اغتشاشات نمی تواند تنه تنومند جمهوری اسلامی را بلرزاند / بسیاری از خواص مردود شدند

تناکی با بیان اینکه اینگونه اغتشاشات نمی تواند تنه تنومند جمهوری اسلامی را بلرزاند،گفت؛بسیاری از خواص در تشخیص راه و عملکرد درست در این اغشاشات هم مردود شدند.

علی اکبر تناکی دبیر شورای ائتلاف خراسان جنوبی در خصوص بیانات مقام معظم رهبری درباره حوادث و آشوب های اخیر کشور، در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: بیانات مقام معظم رهبری در مورد اغتشاشات و آشوب ها؛ صددرصد منطقی و فصل الخطاب است و ایشان حقایق را روشن و صریح بیان کردند.

وی افزود: پس از بیانات روشنگرانه مقام معظم رهبری؛ از عده ای که حقیقت را نمی بینند؛ توقعی نیست، اما کسانی که در آشوب های اخیر غرضی نداشته و دچار اشتباه شدند، باید برگردند و جبران کنند.

دبیر شورای ائتلاف خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برنامه ریزی بودن این اغتشاشات کاملا واضح بود، بیان کرد: بلافاصله پس از آتش و آشوبی که ایجاد شد، توپخانه و رسانه های دشمن با آمادگی شروع بکار کردند و در کمتر از ۲۴ ساعت چندین میلیون مطلب و محتوا در اینترنت سراسر جهان پخش کردند و از یک برنامه ریزی از قبل طراحی شده، پرده برداری کردند.

تناکی با بیان اینکه هنوز هم ممکن است این توطئه ادامه داشته باشد و صحنه های مشابه دیگری ایجاد شود، گفت: اما جمهوری اسلامی آنقدر قوی است که این بادها و اغتشاشات نمی تواند تنه تنومند جمهوری اسلامی را بلرزاند. در حالی که بسیاری از کشورها در مقابل چنین فتنه هایی دوام نمی آورند و سقوط می کنند.

وی در خصوص فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر سالم بودن جامعه هنری و ورزشی و بی اهمیت بودن چند موضع گرفته شده، اظهارکرد: یکی از خطاهایی که توسط مردم، انقلابی ها و حتی خواص ممکن است انجام شود، این است که خطای یک فرد از یک جامعه را به کل آن جامعه تعمیم می دهند که در مورد جامعه هنری و ورزشی هم همین اتفاق افتاد.

او تصریح کرد: اما این موضوع یک اشتباه استراتژیک است و باعث ایجاد دوقطبی می شود. مثلا اگر یک ورزشکار موضعی بگیرد؛ نظر او به کل جامعه ورزشکاران تعمیم داده می شود و با ایجاد دو قطبی گفته می شود که انقلاب مخالف ورزش است.

تناکی ادامه داد: در این اغتشاشات؛ خیلی از چهره ها بدعمل کردند، اما در جامعه ورزشی و هنری انسان های بسیار خوب و شریفی هم وجود دارد.

دبیر شورای ائتلاف خراسان جنوبی با اشاره به این فرمایش مقام معظم رهبری که خیلی از افراد بدحجاب علاقه مند به جمهوری اسلامی هستند، اظهارکرد: در برخورد با افراد بدحجاب باید رفتار حاج قاسم را مدنظر قرار داد و با استفاده از تعابیری مثل ” چادری و بی چادر” و “باحجاب و بدحجاب” دوقطبی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: بدحجابی این افراد به دلیل کم کاری متولیان و مسئولان است که برای رفع آن نیازمند کار فرهنگی بیشتری هستیم.

تناکی یادآور شد: خوشبختانه در آشوب های اخیر اکثریت افراد انقلابی خوب عمل کردند، اما عده دیگری هم باید در رفتارهایشان تجدیدنظر کنند و در رفتار با جوانان با ملاحظه رفتار کنند.

او اظهارکرد: اتفاقات اخیر نشان داد که این اغتشاشات نه تنها برعلیه جمهوری اسلامی بلکه برعلیه ایران هم برنامه ریزی شده بود که خوشبختانه دم خروس تجزیه کردستان، سیستان و بلوچستان و خوزستان درآمد.

دبیر شورای ائتلاف خراسان جنوبی تصریح کرد: خدای ناکرده ایران فردای بعد از تجزیه؛ گوشت قربانی خواهد بود و کفتارهایی هستند که از اقصی نقاط کشور توقع غنیمت دارند که در این شرایط؛ هیچ کس از مردم نه افراد با حجاب، نه بی حجاب، نه روحانیت، نه اساتید و … روی خوش نخواهند دید، مگر با لیبی و مصر و افغانستان چه کردند؟

تناکی با تاکید بر اینکه موضع استکبار دوگانه است، گفت: چند روز پیش، بیش از ۳۰ دختر افغانی در آتش برافروخته داعش دست ساخته آمریکا سوختند، اما هیچ کسی برای آنها موضع نگرفت، ولی در مورد حوادث و اغتشاشات اتفاق افتاده در ایران؛ بیش از ۱۴۰ میلیون مطلب در کمتر از ۲۴ ساعت منتشر شد؟ این دوگانگی برای چیست؟ مگر آن دختران افغان انسان نبودند؟

وی ادامه داد: با مرگ مهسا امینی بسیاری از خواص برای اینکه خودشان را مطرح و آبرویی کسب کنند، بیانیه دادند و از این موضوع با عنوان جنایت هولناک یاد کردند. در همین باب بسیاری از این خواص مردود شدند که امید است جبران کنند.

دبیر شورای ائتلاف خراسان جنوبی بیان کرد: اگر افرادی هستند که با جمهوری اسلامی مشکل دارند اما دوست دار ایران هستند هم باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشند، چرا که تاکنون ثابت شده که در بین تمام رهبران دنیا؛ هیچ کسی با تدبیرتر از ایشان نیست.

انتهای پیام/۷