رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی:

اغلب ادارات در شهرستان‌ها با نمایندگی اداره می‌شود/ ۳۰ درصد پست‌ها در خراسان‌جنوبی وجود ندارد

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: ۳۰ درصد پست‌ها در خراسان جنوبی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان امروز در جلسه شورای اداری اظهار کرد: خراسان جنوبی از سالهای قبل از تاسیس با خشکسالی مواجه بوده و این موضوع وضعیت اقتصادی مردم را تحت تاثیر قرار داده است.
وی با بیان اینکه در برخی از مناطق حقوق کارمندی به زندگی مردم را رمق بخشیده، افزود: ۳۰ درصد پست ها در خراسان جنوبی وجود ندارد. رئیس مجمع نمایندگان استان بیان کرد: استان و شهرستان ایجاد شده اما نتوانسته ایم اداره و شغل برای ماندگاری مردم ایجاد کنیم.
افضلی عنوان کرد: در شهرستان سربیشه بیش از ۸ اداره نمایندگی دارد و بسیاری از ادارات و نمایندگی ها با تعداد نیروی کم کار می‌کنند.
وی نبود زیرساختهای لازم برای حضور بخش خصوصی در استان را یکی از مشکلات استان ذکر کرد و افزود: نبود راه آهن، جاده دوبانده و بسیاری دیگر از زیرساخت‌های لازم باعث دولت بار توسعه را به تنهایی به دوش بکشد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی اظهار کرد: ماندگاری مردم در مناطق روستایی و مرزی کم است. آموزش و پرورش با کمبود نیرو و افزایش بازنشستگی مواجه است‌. در بخش دانشگاه ها نیز کارمندان کم هستند که باید به همه این موارد توجه شود.
افضلی با اشاره به اینکه در برنامه توسعه پنجم بر کاهش ۱۵ درصدی در بدنه دولت تاکید شد، تصریح کرد: در حال حاضر که کشور و خراسان‌جنوبی با کاهش نیروی انسانی در بخشهای دولتی و کمبود سهمیه استخدامی مواجه است نباید این نگاه را داشت بلکه باید نسبت به افزایش سهمیه استخدامی ها تلاش شود.
انتهای پیام/۱۲۷