با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛

افتتاح بیش از ۱۴ هزار مترمربع پروژه در خراسان جنوبی

صبح امروز با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیش از 14 هزار مترمربع پروژه در خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بیش از ۱۴ هزار مترمربع پروژه در خراسان‌جنوبی افتتاح شد.
محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صبح امروز در مراسم افتتاح ۶۴ پروژه “ره سلامت” که با حضور وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد، گفت: موج سوم با تمهیدات شکسته شد هرچند سختی‌های زیادی به همه وارد شد.
وی افزود: برخی پروژه ها ممکن است یکسال از زمان شروع به کارش گذشته باشد اما افتتاح رسمی نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دارای ۱۷ استاد و ۳۰۰ عضو هیئت علمی است.
دهقانی با بیان این‌که ردیف اعتباری مستقل دانشکده قاین اخذ شده، عنوان کرد: تنها شهرستانی که ساختمان مناسب برای بیمارستان ندارد، زیرکوه است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر پروژه‌های امروز، ۶۰ پروژه عمرانی در دست اجرا داریم که بسیاری تا پایان دولت دوازدهم به اتمام می‌رسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند کشور افغانستان را یک فرصت دانشت و گفت: دانشجویان زیادی از این کشور داریم.
دهقانی با بیان این‌که امسال دانشکده داروسازی را راه اندازی کردیم و ۲۵ دانشجو جذب شدند، افزود: آزمایشگاه ویروس شناسی ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ در استان راه اندازی شد.
وی اظهار کرد: پروژه‌های امروز ۱۴ هزار و ۴۹۰ مترمربع زیربنا دارد که یک هزار و ۱۲۴ میلیارد و ۵۱۹ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: سه دستگاه سی تی اسکن در یکسال جذب کردیم همچنین دو دستگاه اکسیژن ساز در بیرجند و طبس نصب شد.
دهقانی از اضافه شدن ۲۰ تخت در بخش آی سی یو و ان آی سی یو بیمارستان قاین خبر داد و عنوان کرد: هفت دستگاه آمبولانس جدید تحویل مراکز شده است.
توسعه اورژانس بیمارستان شفا بشرویه، احداث ۱۰ باب خانه بهداشت در طلس، سرایان، سربیشه و درمیان، سه پایگاه جامع سلامت در بیرجند و بشرویه، ۱۷ تخت آی سی یو در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیرجند و بیمارستان شفا بشرویه، سایت مرکز آموزشی شهدای قاین، دو واحد دیالیز در شهر عشق آباد و پانسیون پزشکان در سرایان از جمله پروژه‌هایی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از آن نام برد
خراسان جنوبی نیازمند امکانات بیشتری است
حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: علی‌رغم این‌که در رسانه‌ها در یک ماه پیش از خراسان‌جنوبی به عنوان رتبه‌های برتر کشوری در فوت افراد ناشی از بیماری کرونا یاد می‌شد، با تمهیدات انجام شده و همت مردم، میزان ابتلا و فوت در استان کاهش پیدا کرده است و امیدواریم این تلاش و همراهی مردم ادامه داشته باشد.
وی افزود: خراسان جنوبی دارای رتبه های برتر امنیتی در کشور است و اگر کسی بخواهد سرمایه گذاری کند، جایش در این استان است.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از برکات نظام و تلاش دولت و همراهی مردم، مراکز بهداشتی درمانی خوبی در خراسان جنوبی تشکیل شده است.
ملانوری عنوان کرد: خراسان جنوبی استانی پهناور، دارای پراکندگی جمعیت و نیازمند امکانات بیشتری است.
وی خاطرنشان کرد: سه دستگاه ام آر آی برای قاین، فردوس و طبس قرارداد بستند که دستور وزیر بهداشت را می خواهد.
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: سی تی اسکن بشرویه و سرایان، پنج دستگاه اکسیژن ساز برای شهرهای استان و شتاب دهنده بیمارستان ایران مهر بیرجند از جمله نیازهای مردم استان خراسان جنوبی است.
ملانوری اظهار کرد: تقاضای منطقه برای فردوس و طبس است که نیاز به احداث دانشکده علوم پزشکی دارد.
لازم به ذکر است آیین افتتاحیه‌ها به صورت ویدئو کنفرانس و دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
انتهای پیام/۴