معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خبر داد:

افتتاح طرح آبرسانی به ۱۷ روستای خراسان جنوبی همزمان با هفته دولت

عباس زاده گفت: به مناسبت هفته دولت طرح آبرسانی به 17 روستای استان با اعتبار 62 میلیارد و 700 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا عباس زاده امروز در قرارگاه استانی آبرسانی روستایی اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، هشت هزار و ۳۷۸ روستایی استان از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده مشکلات حوزه آبرسانی روستایی استان در فصل تابستان سال جاری نسبت به سالیان گذشته کاهش چشمگیری داشته، بیان کرد: در مجموع تأمین آب شرب روستایی استان در فصل گرما به خوبی مدیریت شده است.

عباس زاده گفت: طرح آبرسانی به ۹۰ روستای استان با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی از محل اعتبارات محرومیت‌ زدایی در دست اجراست.

به گفته وی؛ پروژه‌های خراسان جنوبی درذاین زمینه نسبت به سایر استان‌ها پیشرفت مناسبی دارد.

عباس‌زاده اظهار داشت: سال گذشته از محل اعتبارات محرومیت‌ زدایی ۲۵۶ میلیارد تومان برای استان مصوب شده که تاکنون ۲۰۲ میلیارد تومان آن برای اجرای طرح‌ها تزریق شده است.

وی متذکر شد: با توجه به تخصیص خوب اعتباری، مشکلی در روند اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی نداریم.

معاون استاندار تصریح کرد: تلاش ما این است که بخش اعظمی از طرح‌های آبرسانی محرومیت زدایی استان تا پایان سال‌ جاری تکمیل شود.

عباس زاده عنوان کرد: باید هدف گذاری و برنامه‌ریزی های ما در استان به گونه ای باشد که در یک بازه زمانی مشخص حداقل تا پایان سال ۱۴۰۲ تمام روستاهای ۲۰ خانوار استان از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

وی همچنین از بالاترین حجم جذب قیر رایگان توسط خراسان جنوبی در سال گذشته خبر داد و گفت: باید در خصوص رفع مشکلات روستاییان به صورت جهادی از مرکز به دنبال تأمین اعتبار باشیم و با روش‌های مختلف این موضوع امکان پذیر است.

انتهای پیام/۱۰