شهردار بیرجند عنوان کرد:

افتتاح فرهنگ سرای بیرجند در دهه فجر / طلب ۱۲۰ میلیارد تومانی شهرداری بیرجند از دستگاه‌های دولتی

شهردار بیرجند از افتتاح فرهنگ سرای بیرجند در دهه فجرامسال خبر داد و گفت: در حال حاضر شهرداری بیرجند حدود 120 میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلب کار است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی جاوید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از رسالت‌های شهرداری شفاف سازی و دریافت مطالبات مردم از طریق رسانه‌ها است، اظهار کرد:مجموعه مدیران شهرداری صادقانه و بر اساس شرح وظایفی که به آنان محول شده حرکت می‌کنند .
وی با بیان اینکه خوشبختانه در این شرایط کرونا با وجود تمام مشکلات پروژه‌هایی که افتتاح می‌کنیم بالای یک میلیارد تومان است تصریح کرد: در این شرایط پروژه فرهنگ سرای بیرجند با ۵۰ میلیارد تومان در حال انجام است.
شهردار مرکز استان با اشاره به اینکه مطالعات طرح جامع پسماند بیرجند در حال انجام است افزود: هر پروژه‌ای که در این دوره کلنگ خورده است حتما به بهره‌برداری می‌رسانیم.
جاوید با تاکید بر اینکه تا پایان این دوره ۱۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد که تاکنون ۵ پروژه به بهره‌برداری رسیده است یادآور شد: از رسانه‌ها تقاضا می‌شود که مسیر را هموار کنند و مطالب را با امانت داری به مردم منتقل کنند.
جاوید در پاسخ به سوال خبرنگار خاورستان در خصوص مشکلات مهرشهر گفت: مهرشهر یک مجموعه ۴۰ هزار نفری است که به بیرجند القا شد و مشکلاتی در این محدوده وجود دارد.
وی ادامه داد: از محل اعتبارات دولتی پروژه پارک نهم دی، پارک بهجت، انتقال آب، پارک شکرآب، مخزن آب شمال شهر بیرجند، تمامی عملیات زیرسازی و آسفالت از محل منابع داخلی انجام شده و تمام این پروژه ها در طول کمتر از ۳ سال در مهرشهر انجام می‌شود.
جاوید در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما در خصوص بازنگری طرح جامع تفصیلی بیرجند اظهار کرد: متولی این طرح شهرداری نیست و اداره کل راه و شهرسازی کار را انجام می‌دهد و تاکنون اقدامات زیادی انجام و بخشی از کار انجام شده است.
شهردار بیرجند گفت: توافق نامه‌ای با آب و فاضلاب انجام شده که تا پایان آبان ماه تمام عملیات فاضلاب مهرشهر باید انجام شود و این کار در حال انجام است و امیدواریم تا پایان آبان ماه ۸۰ درصد کار انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: در بحث مازاد درآمد، ابتدای ورود من به بیرجند بودجه شهرداری ۵۶ میلیارد تومان بود و چیزی که اسفندماه ۹۸ تحقق پیدا کرد ۱۸۷ میلیارد تومان بود.
شهردار بیرجند به پروژه هلال اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه هلال ملزم به تامین پارکینگ شده و در این راستا تامین پارکینگ به دو شکل امکان پذیر است یا در خود ساختمان تأمین شود و یا در شعاع ساختمان پارکینگ اختصاص داده شود.
جاوید با اشاره به خیابان طالقانی بیرجند یادآور شد: به دلیل اینکه مطالعات جامع ترافیکی و حمل و نقل بیرجند انجام نشده تصمیم گیری برای معابر کار سختی بود.
وی خاطرنشان کرد: در مجموعه زعفرانیه بیرجند کاربری‌ها به نحو مطلوبی دیده شده اما باید تلاش شود انجام عملیات روبنایی نیز انجام شود.
شهردار بیرجند به برنامه شهرداری برای استقبال از بهار و سال جدید اشاره و بیان کرد: امسال زودتر از سال‌های گذشته از همه هنرمندان شهر در بخش‌های مختلف دعوت کرده‌ایم تا در بحث دیوارنگاری، گل کاری، المان سازی در بحث استقبال از بهار همکاری کنند تا دل مردگی‌های ناشی از کرونا از بین برود.
جاوید به طرح انتقال صنوف آلاینده اشاره و تصریح کرد: این طرح در دو بخش ۸۰۰ قطعه در اراضی دولتی و ۲۰۰ قطعه در اراضی شهرداری پیش بینی شده که تاکنون ۸۰۰ قطعه واگذار شده است.
وی با بیان اینکه ۳۵۰ قطعه شهرداری به علت مشکلات وقفی هنوز تعیین تکلیف نشده که توسط متولیان در حال رسیدگی است خاطرنشان کرد: صدور پروانه ساخت صنوف آلاینده در بیرجند از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار است و امید است تا پایان سال شاهد تکمیل بخش زیادی از این پروژه باشیم.
شهردار بیرجند بیان کرد: خوشبختانه کار رو به پیشرفت است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد انتقال صنوف آلاینده باشیم.
وی با اشاره به فعالیت های عمرانی شهرداری در منطقه گردشگری بند دره افزود: در این منطقه شهرداری با کمک استانداری و سایر دستگاه های خدمت رسان اقدامات خوبی انجام داده است.
جاوید افتتاح فرهنگ سرای بیرجند در دهه فجر، افتتاح پارک جنگلی در اردیبهشت ۱۴۰۰، افتتاح پارکینگ حکیم نزاری در دهه فجر و افتتاح میدان شهدا تا پایان سال را از جمله پروژه‌های افتتاحی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه مرکز بیرجند شناسی شهر بیرجند در ساختمان باغ و عمارت شوکتیه در درشکه خانه قدیم انجام می‌شود خاطرنشان کرد: در این راستا یک و نیم میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
شهردار بیرجند با بیان اینکه این مرکز به عنوان یکی از ساختمان‌های با ارزش بیرجند است اظهار داشت: نمایشگاه عکس، امورات هنری بیرجند و برگزاری برخی جشنواره‌ها در این مرکز انجام می‌شود همچنین عملیات اجرایی این مرکز ۱۰۰ درصد انجام شده است.
جاوید با اشاره به اینکه ساختمان گرم خانه شهرداری در دستور کار است و تا اوایل آذرماه به بهره‌برداری خواهد رسید تصریح کرد: طرح جامع مدیریت پسماند بیرجند در کارگروه مدیریت پسماند استان مطرح شد و مورد تأیید و تصویب قرار گرفت و امید است تا مردادماه سال آینده شاهد تحول در حوزه مدیریت پسماند شهر بیرجند باشیم.
وی در پاسخ به خبرنگار خاورستان که در خصوص مطالبات شهرداری از دستگاه های دولتی و آیا اینکه برنامه برای دوره بعدی شورای اسلامی شهر بیرجند دارد یا خیر گفت: برنامه کاری من برای شهرداری بیرجند از روز اول ۴ ساله بوده و فعلا به تا پایان این دوره شورای شهر به کار نیمه تمام فکر می کنم که به اتمام برسانم.
وی در خصوص مطالبات شهرداری نیز گفت: در حال حاضر حدود ۱۲۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلب کار هستیم که امیدواریم هر چه زودتر دستگاه های دولتی بخاطر مردم هم مطالبات خود را به شهرداری پرداخت نمایند.
انتهای پیام/۳