مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی خبر داد

افتتاح مدرسه‌ چهار کلاسه طبس مسینا/ کمک به مدرسه سازی با طرح آجر به آجر

چاوشان گفت: مدرسه چهارکلاسه طبس مسینا با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی و بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث و افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پیش از ظهر امروز مدرسه‌ چهار کلاسه طبس مسینا از توابع شهرستان مرزی درمیان با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان شهرستانی افتتاح شد.
محمود چاووشان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: در راستای طرح آجر به آجر و همچنین محرومیت زدایی و اجرای عدالت آموزشی در سطح استان این دبستان چهار کلاسه با زیربنای ۲۵۰ متر مربع با اعتباری بیش از ۶ میلیارد ریال احداث و در اختیار دانش آموزان عزیز قرار گرفت.
وی با بیان این‌که با افتتاح این مدرسه ۱۲۰ دانش آموز مرزنشین این شهر از نعمت فضای آموزشی مناسب برخوردار شدند، افزود:این آموزشگاه با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی و بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث شده است.
چاوشان بیان کرد: سهم مشارکت بنیاد قلم چی در ساخت این مدرسه چهار کلاسه ۳۰ درصد بوده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی عنوان کرد: مشارکت خیرین در ساخت این مدرسه چهار کلاسه ۲۵۶ میلیون تومان و سهم دولت حدود ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.
وی اظهار کرد: گسترش مشارکت خرد مردمی در امر مدرسه سازی مهم‌ترین راهبرد طرح آجر به آجر است لذا جلب مشارکت شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی و ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه ساز از دیگر اهداف این طرح است که باید با جدیت دنبال شود.
چاوشان در توضیح جزئیات طرح آجر به آجر، عنوان کرد: در این طرح، همه مردم با هر میزان کمک، حتی هزینه یک آجر، می‌توانند در ساخت مدرسه مشارکت و خود را در اجر معنوی این امر مقدس و خداپسندانه سهیم کنند.
انتهای پیام/۱۲۷