امروز صورت گرفت

افتتاح نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی در بیرجند

صبح امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مدیرکل فنی و حرفه‌ای و سایر مسئولان استانی و شهرستانی نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی افتتاح شد.
زهرا شاهرخی مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگارن، اظهار کرد: نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی از دستاوردهای هنر‌آموزان مجموعه فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در محل این مرکز برپا شده است.
وی افزود: در این نمایشگاه بیش از ۲ هزار اثر هنری از کارآموزان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته و عموم مردم می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.
مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند هدف از برپایی این نمایشگاه را آشنایی هر چه بیشتر جامعه هدف مرکز عنوان کرد و گفت: تمام آموزش‌ها منجر به صدور گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای و کسب مهارت مورد نیاز جهت ایجاد اشتغال خانگی می‌شود.
شاهرخی با بیان اینکه نمایشگاه مهارت، اشتغال و تولید ملی از ۳۱ تیرماه تا ۶ مردادماه هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۶:۳۰ به روی علاقمندان باز است، اظهار کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند در سال گذشته با ۹ کارگاه ثابت شهری، یک کارگاه زندان، ۵ کارگاه روستایی، ۱۱ کارگاه سیار شهری، ۳کارگاه مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی و ۶ کارگاه مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی و یک کارگاه سکونتگاه‌های غیر رسمی موفق به آموزش منجر به صدور گواهینامه تعداد یک هزار و ۵۷۱ نفر از بانوان متقاضی آموزش در استان شده است.
وی خاطرنشان کرد: این مرکز آموزشی طی یک سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ آموزش ارائه کرده و همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون نیز کارگاه‌های فوق با تعداد ۳۸ دوره فعال بوده که تاکنون ۵۵۰ نفر در این کارگاه‌ها آموزش دیده اند.
انتهای پیام/۱۲۷