رئیس سازمان بسیج سازندگی خبر داد

افتتاح همزمان ۶۲۵۰ پروژه زودبازده در سراسر کشور/ قنات روستای نیستان با حضور سردار سلیمانی به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: فردا 7 مهر شاهد افتتاح همزمان 6 هزار و 250 پروژه زودبازده و عام المنفعه در سراسر کشور خواهیم بود که به نمایندگی یک پروژه احیای قنات در روستای نیستان بخش القورات شهرستان بیرجند با حضور رئیس بسیج مستضعفان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، ازسقر سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفان به خراسان‌جنوبی خبر داد.
افتتاح همزمان ۶۲۵۰ پروژه
وی با اشاره به طرح ۴۰ هزار پروژه خدمت‌رسانی که بهمن‌ماه سال گذشته به صورت همزمان در کشور آغاز شد، افزود: فردا ۷ مهر شاهد افتتاح همزمان ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده و عام المنفعه در سراسر کشور خواهیم بود که به نمایندگی یک پروژه احیای قنات در روستای نیستان بخش القورات شهرستان بیرجند با حضور رئیس بسیج مستضعفان افتتاح می‌شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی بیان کرد: طرح ۴۰ هزار پروژه خدمت‌رسانی داری ویژگی‌ها و اهدافی است که نشان دادن کارآمدی نظام و بالابردن این کارآمدی، گستردگی و هدف قراردان جامعه روستایی به منظور امید آفرینی در روستاها از جمله ویژگی‌های این طرح است که آن را از سایر طرح‌های اجرا شده در روستاها متمایز می‌کند.
اتمام ۵۲۶ پروژه در خراسان‌جنوبی
زهرایی با اشاره به اینکه سهم خراسان‌جنوبی از ۴۰ هزار پروژه ۷۵۰ پروژه بود، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۲۶ پروژه در خراسان‌جنوبی به اتمام رسیده و درصد زیادی از این پروژه‌ها مربوط به چهار شهرستان مرزی است که این نشان دهنده توجه ویژه بسیج به مناطق محروم و مرزی است.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در ۷ عرصه کشاورزی، آب و فاضلاب، سلامت و بهداشت، عمومی، فرهنگی و ورزشی است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: بازدید از باغات زرشک روستای عباس‌آباد دشت از توابع بخش آرین‌شهر شهرستان قاین و افتتاح نمایشگاهی از تولیدات روستایی با هدف بسته بندی و فروش محصولات در محل سازمان بسیج سازندگی استان از دیگر برنامه‌های سفر رئیس بسیج مستضعفان به خراسان‌جنوبی است.
زهرایی اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در خراسان‌جنوبی با اعتباری بیش از ۱۲۷ میلیارد و ۹۱ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی اظهار کرد: از ۴۰ هزار پروژه طرح بزرگ خدمت‌رسانی تاکنون ۲۸ هزار پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی از اجرای طرح‌های معیشتی در خراسان‌جنوبی خبرداد و افزود: برای تکمیل زنجیره ارزش محصولات استراتژیک در حال حاضر در استان ۱۰۰ قطب برای تکمیل زنجیره ارزش محصول زرشک شناسایی شده و اقدامات خوبی در حال انجام است.
اتمام عملیات تعمیر ۳۲۰۰ خانه آسیب دیده
زهرایی در پاسخ به سوال خاورستان، در خصوص آخرین وضعیت طرح جهاد همبستگی ملی برای کمک به مناطق سیل‌زده، گفت: از ابتدای اجرای طرح تاکنون کار اجرایی ۷ هزار و ۵۰۰ تعمیر و ساخت واحدهای آسیب دیده از سیل آغاز شده است.
وی اظهار کرد: تاکنون عملیات تعمیر ۳ هزار و ۲۰۰ واحد به اتمام رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان مهرماه عملیات تعمیر خانه‌های آسیب دیده به طور کامل تمام شود.
برگزاری کنگره ۹۲ هزار شهید بسیجی در هفته بسیج
زهرایی با بیان اینکه هفته بسیج امسال ۴۰ سالگی بسیج است، افزود: افتتاح پروژه، برگزاری نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات بسیجیان و و برگزاری کنگره ۹۲ هزار شهید بسیجی از جمله برنامه های پیش‌بینی شده برای هفته بسیج در سال جاری است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه مردمی کردن محرومیت‌زدایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی کشور ما با همکاری تمام اقشار مردم به پیروزی رسید و در تاریخ بشرت ماندگار شد.
زهرایی گفت: نیروی انسانی سرمایه هر کشور است و انسان می‌تواند منشاء تغییر و تحول مثبت یا منفی در سرنوشت بشر باشد که نمونه آن در جهان به خوبی دیده می‌شود.
وی تصریح کرد: شهدایی از جمله حسن طهرانی مقدم، شهدای هسته‌ای کشور، شهید باکری، شهید کاوه و بسیاری دیگر از شهدا اگر در این کشور نبودند معلوم نبود شرایط کشور به چه وضعی می‌‍رسید لذا لازم است این شهدا و فرماندهانی که برای این مرز و بوم دفاع کردند معرفی شوند و نقش رسانه‌ها در این زمینه بسیار مهم است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی زادگاه انسان‌های بزرگی بوده که در طول هشت سال دفاع مقدس به خوبی درخشیدند، اظهار کرد: در حال حاضر نیز پدر چند علم بزرگ دنیا اهل خراسان‌جنوبی هستند که از جمله آنها می‌توان به دکتر گنجی به پدر علم جغرافیای ایران اشاره کرد که در حال حاضر نه تنها برای نسل جدید معرفی نشده بلکه به فراموشی سپرده شده است.
زهرایی گفت: پرداختن به تاریخ زندگی شهدا بسیار مهم است و رسانه‌ها در ترویج فرهنگ‌ شهادت و معرفی رزمندگان به جامعه نقش مهمی داشته که باید مورد توجه قرار دهند.
وی تصریح کرد: اگر وحدت کلمه حول محور واحد داشته باشیم پیروزی قطعی از آن ما است لذا در جنگ اقتصادی و فرهنگی نیاز است با فهم و ادبیات مشترک مقاومت وارد میدان شده و فعالیت کنیم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی بیان کرد: حرکت رو به جلو یکی از مولفه‌های پیروزی دفاع مقدس بود. جوهره و ماهیت انقلاب، رشد و حرکت رو به جلو است لذا در شرایط کنونی جامعه این ویژگی باید مورد توجه قرار گیرد.
زهرایی تاکید کرد: توانمند سازی در تمام عرصه ها بسیار مهم است و باید مورد توجه باشد. در شرایط جنگ اقتصادی دشمن نیز نیازمند تصمیم‌گیری صحیح برای توانمندی و رسیدن به خودکفایی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید فراجناحی و بدون تبعیض با هرگونه فساد مقابله کنند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی تاکید کرد: باید برای مقابله با دشمن و نفوذش، وحدت حول ولایت و انسجام ملی داشته باشیم و ادبیات همگان در کشور بر مبنای مقاومت و دفاع باشد نه وادادگی.
انتهای پیام/۱۲۷