مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی خبر داد؛

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۹ طرح صنعتی و معدنی در خراسان‌جنوبی

جرجانی گفت: 19 پروژه در حوزه‌های صنعت و معدن با سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار و 625 میلیارد و 469 میلیون ریال در استان همزمان با دهه فجر امسال افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس جرجانی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، گفت: ۱۹ پروژه در حوزه‌های صنعت و معدن با سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار و ۶۲۵ میلیارد و ۴۶۹ میلیون ریال در استان همزمان با دهه فجر امسال افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
وی افزود: از این تعداد پروژه افتتاحی و کلنگ‌زنی برای ۲۰۲ نفر شغل مستقیم و ۱۵۴ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: از این تعداد پروژه، ۱۵ طرح در شهرستان های طبس، قائنات، نهبندان، سرایان، سربیشه و خوسف قابل افتتاح و بهره برداری است که به دنبال آن برای ۲۰۲ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.
جرجانی عنوان کرد: همچنین ۴ پروژه صنعتی و معدنی دیگر با پیش بینی اشتغال ۱۵۴ نفر در شهرستان سربیشه نیز عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
وی اظهار کرد: تولید منیزیت کلسینه شده، تولید پودر بنتونیت، منیزیت دانه بندی شده، ورق چوبی با روکش ملامینه، قطعات بتنی و همچنین بهره برداری از معادن زغالسنگ، مس و سنگ لاشه از پروژه‌های شاخص حوزه صنعت، معدن و تجارت در دهه فجر امسال است.
انتهای پیام/۱۲۷