معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی خبرداد

افتتاح و کلنگ‌زنی ۹۷۲ پروژه در هفته دولت/ برای بیش از ۴ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود/ کلنگ‌زنی راه‌آهن در شهریورماه جاری

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان این‌که 972 پروژه در هفته دولت سال جاری قابل افتتاح و کلنگ‌زنی است گفت: از این پروژه‌ها برای 4 هزار و 9 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید مجتبی علوی‌مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته دولت گفت: رسانه‌ها به عنوان بازوی حاکمیت و دولت، نقش بی‌بدیلی در نقش بر آب کردن نقشه‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی علیه ملت ایران دارند.
وی افزود: تلاش دشمنان در ایجاد نفاق و چندرنگی بین مردم و دستگاه‌های دولتی است تا بتوانند نظام و دولت را ناکارآمد نشان دهند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: تلاش دولت‌مردان در انتقال دستاوردهای نظام، نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.
علوی‌مقدم افزود: در شرایط فعلی با اتحاد و ایجاد امید در جامعه و به دور از غوغاسالاری، تلاش بر این است که همدلی بین قوا را در سطح عالی داشته باشیم و توطئه استکبار جهانی در خدشه واردکردن به نظام اسلامی را نقش بر آب کنیم.
وی با بیان این‌که سال پر باری از نظر پروژه‌ها داریم اظهار کرد: ۹۷۲ پروژه در هفته دولت سال جاری قابل افتتاح و کلنگ‌زنی است که از این تعداد، ۹۱۹ پروژه قابل افتتاح و ۵۳ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: ۶۷۱ پروژه روستایی و ۳۷۱ پروژه شهری داریم.
علوی‌مقدم افزود: اعتبارات پیش‌بینی شده برای پروژه‌های هفته دولت سال جاری ۴۱ هزار و ۹۲۸ میلیارد ریال است که از این میزان، ۳۱ هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال اعتبارات دولتی و ۱۰ هزار و ۷۳۹ میلیارد ریال اعتبارات سرمایه‌گذاری و تسهیلاتی است.
وی اظهار کرد: ۵۳۵ هزار و ۳۰۵ خانوار از پروژه‌های هفته دولت سال جاری بهره‌مند می‌شوند و برای ۴ هزار و ۹ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: تعداد پروژه‌های امسال در مرحله افتتاح از رشد ۳۷ درصدی برخوردار است.
علوی‌مقدم اظهار کرد: روز شنبه، استاندار خراسان جنوبی در گلزار شهدا حضور پیدا می‌کند و شورای اداری استان در حضور نماینده ولی فقیه برگزار و پروژه‌های شهرستان بیرجند افتتاح می‌شود.
وی افزود: روز یک‌شنبه، معاون سیاسی استاندار در شهرستان درمیان و معاون عمرانی استاندار در شهرستان فردوس حضور پیدا می‌کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: روز دوشنبه، والی فراه افغانستان در استان حضور پیدا می‌کند.
علوی‌مقدم افزود: روز سه‌شنبه، معاون سیاسی استاندار در شهرستان‌های زیرکوه و قاین، معاون اقتصادی استاندار در شهرستان نهبندان و معاون عمرانی استاندار در شهرستان‌های خوسف و سربیشه حضور خواهند داشت.
وی اظهار کرد: روز چهارشنبه، معاون اقتصادی استاندار در شهرستان‌های سرایان و بشرویه و استاندار و معاون عمرانی در شهرستان طبس حضور خواهند داشت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: پروژه‌های بالای ۱۰ میلیارد تومان که در مرحله افتتاح است، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ۳۰ پروژه با اعتبار ۲۲۴ میلیارد ریال، راه‌آهن شرق ۵ پروژه با اعتبار ۶۳۶ میلیارد ریال، جهاد کشاورزی ۱۵۶ پروژه با اعتبار ۲۳۳ میلیارد ریال، راه و شهرسازی ۱۲ پروژه با اعتبار ۲۷۳ میلیارد ریال، صنعت، معدن و تجارت ۸ پروژه با اعتبار ۲۴۸ میلیارد ريال، نوسازی و تجهیز مدارس ۲۰ پروژه با اعتبار ۷۴ میلیارد ريال، دهیاری‌ها ۲۶۲ پروژه با اعتبار ۱۶۸ میلیارد ريال، شرکت توزیع نیروی برق ۱۲۹ پروژه با اعتبار ۷۳۸ میلیارد ریال، شرکت آب و فاضلاب روستایی ۲۰ پروژه با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ريال و شرکت گاز ۶ پروژه با اعتبار ۲۶۲ میلیارد ريال دارد.
علوی‌مقدم اظهار کرد: در شهرستان طبس، اداره کل راه‌آهن شرق افتتاج پروژه ATC محور شرق را دارد که مربوط به راه‌آهن طبس، بشرویه، بجستان، تربت‌حیدریه و خواف است.
وی گفت: تعداد پروژه‌های قابل افتتاح و در مرحله کلنگ‌زنی شهرستان بیرجند ۱۶۹ پروژه است که ۱۶۱ پروژه قابل افتتاح و ۸ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی است و از این میزان، ۷۹ پروژه شهری و ۹۰ پروژه روستایی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اضافه کرد: مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای پروژه‌های شهرستان بیرجند در هفته دولت سال جاری ۶۶۲ میلیارد ریال است.
علوی‌مقدم افزود: شهرستان بشرویه ۴۵ پروژه شامل ۴۰ پروژه قابل افتتاح و ۵ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۲۰ پروژه شهری و ۲۵ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۹۴ میلیارد ریال است.
وی اظهار کرد: شهرستان خوسف ۵۶ پروژه شامل ۵۲ پروژه قابل افتتاح و ۴ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۱۱ پروژه شهری و ۴۵ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۸۴۰ میلیارد ریال است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: شهرستان درمیان ۱۰۷ پروژه شامل ۱۰۶ پروژه قابل افتتاح و یک پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۱۶ پروژه شهری و ۹۱ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۳۳۴ میلیارد ریال است.
علوی‌مقدم افزود: شهرستان سرایان ۷۷ پروژه شامل ۷۶ پروژه قابل افتتاح و یک پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۲۰ پروژه شهری و ۵۷ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۶۱ میلیارد ریال است.
وی اظهار کرد: شهرستان سربیشه ۷۲ پروژه شامل ۶۴ پروژه قابل افتتاح و ۸ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۱۹ پروژه شهری و ۵۳ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۱۸۷ میلیارد ریال است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: شهرستان زیرکوه ۸۲ پروژه شامل ۷۸ پروژه قابل افتتاح و ۴ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۱۲ پروژه شهری و ۷۰ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۱۱۹ میلیارد ریال است.
علوی‌مقدم افزود: شهرستان فردوس ۵۱ پروژه شامل ۴۷ پروژه قابل افتتاح و ۴ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۳۰ پروژه شهری و ۲۱ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۱۷۶ میلیارد ریال است.
وی اظهار کرد: شهرستان قاین ۱۳۳ پروژه شامل ۱۳۱ پروژه قابل افتتاح و ۲ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۳۸ پروژه شهری و ۹۵ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۴۸۸ میلیارد ریال است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: شهرستان نهبندان ۹۸ پروژه شامل ۹۷ پروژه قابل افتتاح و یک پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۱۳ پروژه شهری و ۸۵ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۴۸۰ میلیارد ریال است.
علوی‌مقدم افزود: شهرستان طبس ۸۲ پروژه شامل ۶۷ پروژه قابل افتتاح و ۱۵ پروژه در مرحله کلنگ‌زنی دارد که ۴۳ پروژه شهری و ۳۹ پروژه روستایی است و مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای این پروژه‌ها ۳۸ هزار و ۴۸۳ میلیارد ریال است.
وی در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین وضعیت راه‌آهن خراسان جنوبی اظهار کرد: کلنگ‌زنی راه‌آهن از بیرجند با حضور وزیر راه و شهرسازی در شهریورماه جاری انجام خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: بسیاری از مصالح ساختمانی در داخل استان تهیه می‌شود که برای پایداری چرخ صنعت و ایجاد اشتغال در استان، بر خرید مصالح ساختمانی از داخل استان تأکید است.
علوی‌مقدم تصریح کرد: از مجموع پروژه‌ها، ۳۰۵ پروژه فقط مربوط به دهیاری‌ها است که ۴۴ هزار و ۲۸۳ خانوار و ۱۵۰ هزار و ۲۴۳ نفر از این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند.
انتهای پیام/۴