آرزوهایی که به واقعیت تبدیل شد؛

افتتاح پروژه‌های آبی برای ۲۶ هزار روستایی/ ۷۳ روستای سیستان و بلوچستان از چرخه آبرسانی سیار خارج می‌شود

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: طرح آبرسانی به ۷۳ روستای فاقد شبکه سیستان و بلوچستان فردا ۱۹ اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خاورستان، علیرضا قاسمی مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با عصرهامون، بیان کرد: در هفته چهل و چهارم پویش #هر_هفته_الف_ب_ایران طرح آبرسانی به ۷۳ روستای سیستان و بلوچستاتن در قالب سه مجتمع بزرگ آبرسانی با اعتبار ۹۴۷ میلیارد ریال، فردا با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.
وی ضمن ابراز خرسندی از بهره مندی شمار زیادی از جمعیت روستایی استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و حذف ۷۳ روستای سیستان و بلوچستان از آبرسانی سیار، اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح، بالغ بر ۶ هزار و ششصد و چهل و شش خانوار معادل ۲۶ هزار و ۴۲۶ نفر از نعمت آب بهره مند می شوند.
قاسمی در خصوص حجم عملیات قابل ملاحظه طرح گفت: برای آبرسانی به این ۷۳ روستا بالغ بر ۳۲۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع و همچنین ۲ باب ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۱۱۰ لیتر در ثانیه و چهار باب مخزن ذخیره به حجم ۶ هزار و ۵۰۰ متر مکعب اجرا شده است.
این مقام مسئول عنوان کرد: با وارد مدار شدن این تعداد از روستاها آمار روستاهای دارای تأسیسات آب شرب و بهداشتی سطح سیستان و بلوچستان به سه هزار و هجده روستا افزایش می یابد.
انتهای پیام/۴