امروز انجام شد

افتتاح پروژه‌های ورزشی خراسان‌جنوبی با حضور وزیر ورزش و جوانان+ تصاویر

با حضور وزیر ورزش و جوانان در خراسان جنوبی 13 پروژه ورزشی افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان صبح امروز به منظور افتتاح ۱۳ پروژه ورزشی وارد خراسان جنوبی شد و در بدو ورود مورد استقبال محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی قرار گرفت.
سلطانی فر در این سفر یک روزه ۱۳ پروژه ورزشی به متراژ ۲۴ هزار مترمربع را در ۶ شهرستان استان افتتاح می‌کند.
این پروژه ها شامل یک باب استخر سرپوشیده، ۶ سالن چند منظوره و ۶ زمین چمن می باشد که با اعتباری معادل ۱۹ میلیارد تومان در شهرستان های بیرجند، قاینات، زیرکوه، سربیشه، نهبندان و بشرویه احداث شده است.
بازدید از چند پروژه صنعتی اقتصاد مقاومتی، شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی و حضور در برنامه زنده تلویزیونی جهت تشریح دستاوردهای این سفر از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای حضور وزیر ورزش به عنوان معین استان در اقتصاد مقاومتی در خراسان جنوبی است.
افتتاح مدرن ترین سالن اسکواش کشور در بیرجند
سالن بین‌المللی اسکواش بیرجند اولین پروژه ورزشی بود که با حضور سلطانی فر وزیر ورزش و معتمدیان استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.
اعتبار پیش بینی شده برای احداث این سالن ۵۶ هزار میلیون ریال است.
ساخت این سالن که ۹۳۰ مترمربع مساحت دارد،از سال ۹۷ آغاز شده و در حال حاضر به لحاظ امکانات و تجهیزات به کار رفته، مدرن ترین سالن اسکواش کشور است.
هیئت اسکواش استان خراسان جنوبی با ۱۶۰ نفر ورزشکار بیمه شده، بر اساس آخرین ارزیابی های رتبه بندی فدراسیون، جایگاه اول را در کشور از آن خود کرده است. در این رتبه بندی ها مواردی همچون تعداد ورزشکار بیمه شده، زیرساخت ها، شرکت در مسابقات، موفقیت ورزشکاران در مسابقات و… ارزیابی می‌شود.
افتتاح استخر سرپوشیده شهرستان سربیشه با حضور وزیر ورزش و جوانان
استخر سرپوشیده شهرستان سربیشه پروژه دیگری بود که با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.
عملیات ساخت و احداث این استخر که ۱۵۲۰ مترمربع مساحت دارد، در سال ۹۰ آغاز شده و با پیگیری های استاندار خراسان جنوبی جهت تزریق اعتبارات ویژه و تسریع در روند اجرای آن، امروز به بهره برداری رسید.
بر اساس اطلاعات اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، جمعیتی بیش از ۹۰۰ نفر از مزایای این استخر برخوردار می‌شوند.
اعتبار هزینه‌ شده برای اجرای این پروژه ۳۵ هزار و ۵۲۱ میلیون ریال است.
افتتاح سالن ورزشی سپهبد قاسم سلیمانی در نهبندان
بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به همراه معتمدیان استاندار خراسان جنوبی برای افتتاح از چند پروژه ورزشی به نهبندان سفر کرد و در این سفر سالن ورزشی شهید قاسم سلیمانی را افتتاح کرد.
سالن ورزشی سپهبد قاسم سلیمانی از سالن های سقف کوتاه است که ۴۵۰ متر مربع مساحت دارد.
اعتبار هزینه شده برای ساخت این سالن ۸ هزار میلیون ریال بوده است.
اداره کل ورزش و جوانان، جمعیت برخوردار از این سالن را ۲۰ هزار نفر برآورد کرده است.
افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره بانوان نهبندان با حضور وزیر ورزش و جوانان
استاندار خراسان جنوبی، سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان را برای افتتاح پروژه های ورزشی نهبندان همراهی کرد و در این سفر سالن ورزشی چندمنظوره بانوان نهبندان با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار خراسان‌جنوبی به بهره برداری رسید.
اداره کل ورزش و جوانان استان، برای احداث این سالن ورزشی از محل اعتبارات استانی ۱۱ هزار و ۷۰۳ میلیون ریال اعتبار هزینه کرده است.
سالن ورزشی چند منظوره بانوان نهبندان ۱۴۱۷ مترمربع مساحت دارد.
انتهای پیام/۱۲۷