همزمان با چهارمین روز از هفته دولت صورت گرفت؛

افتتاح پروژه انتقال آب به بازارچه مرزی ماهیرود/ باند دوم محور سربیشه- درح به بهره‌برداری رسید

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت پروژه انتقال آب به بازارچه مرزی ماهیرود به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، همزمان با چهارمین روز از هفته دولت پروژه انتقال آب به بازارچه مرزی ماهیرود با حضور استاندار خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری رسید.
شرکت آب منطقه ای استان به منظور تأمین آب پایدار بازارچه مرز ماهیرود، پروژه انتقال آب به این مجموعه را در دستور کار خود قرار داده بود.به منظور تحقق این برنامه، ۲۵ کیلومتر لوله upvc به قطر ۲۰۰ لوله‌گذاری شده است.
احداث مخزن جمع آوری آب به حجم ۲۵۰ متر مکعب، ایجاد یک باب ایستگاه پمپاژ، اجرای ۳۸ عدد حوزه حوضچه تخلیه هوا و رسوب، تجهیز یک حلقه چاه و احداث یک باب اتاقک سرچاه از دیگر نیازهای این پروژه بود که توسط شرکت آب منطقه‌ای اجرا شده است.
اعتبار هزینه شده برای عملیاتی کردن این پروژه بیش از ۸۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
افتتاح پروژه باند دوم محور سربیشه- درح
پروژه دوبانده سازی ۱۰ کیلومتر از مسیر ۱۳۵ کیلومتری محور سربیشه-درح- ماهیرود، امروز و در چهارمین روز از هفته دولت مورد بهره برداری قرار گرفت.
اداره کل راه و شهرسازی استان برای زیرسازی و آسفالت این ۱۰ کیلومتر، مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده است.
محور سربیشه-درح- ماهیرود ۱۳۵ کیلومتر طول دارد که در راستای دو بانده سازی این مسیر، ۱۰ کیلومتر زیر بار رفته و ۵۳ کیلومتر نیز در دست اجراست که بر اساس برنامه ریزی‌های اداره کل راه و شهرسازی ۲۲ کیلومتر آن تا پایان سال ۹۹ زیر بار ترافیک می‌رود.
اعتبار تخصیص یافته به این پروژه در سال ۹۹ تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال است.
آیین بهره‌برداری از پروژه تأمین برق نوار مرزی ماهیرود
مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پروژه تأمین برق نوار مرزی ماهیرود با حضور استاندار خراسان‌جنوبی برگزار شد.
شرکت توزیع نیروی برق استان در راستای تأمین روشنایی بازارچه مرزی، ۵۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی دومداره را احداث کرده است. مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه ۱۹۱ میلیارد و ۷۴ میلیون ریال می‌باشد.
احداث و بهره‌برداری از ۱۵۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف و همچنین بهره برداری از تعداد ۹۲ دستگاه ترانسفورماتور برای بهره‌مندی بیش از ۱۱ هزار خانوار استان از مزایای این پروژه ها با هزینه کرد بیش از ۳۶۴ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های شرکت توزیع نیروی برق استان برای هفته ولت است که به صورت همزمان در ماهیرود افتتاح شد.
بهره‌برداری از زیرساخت‌های مرز ماهیرود
در چهارمین روز از هفته دولت آبرسانی، برق رسانی، ساختمان مرزبانی منطقه ویژه، بهسازی محوطه بازارچه مرزی و ۱۰ کیلومتر محور مواصلاتی سربیشه- درح به بهره‌برداری رسید.
تأمین زیرساخت‌های مدنظر در راستای رفع مشکلات موجود، کیفی سازی خدمات و تأمین شرایط رفاهی تجار، پیله وران و مرز نشینان منطقه صورت گرفته است.
تأمین زیرساخت‌های بازارچه مرزی ماهیرود از تکالیف شرکت برق، شرکت آب منطقه‌ای، منطقه ویژه اقتصادی و اداره کل راه و شهرسازی بود که به نتیجه رسید.
انتهای پیام/۱۲۷