مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خبر داد؛

افتتاح پروژه برق‌رسانی به چاه آب کشاورزی روستای کوشه سفلی/ تفاهم انجام ۱۲۸ پروژه با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه

هنری گفت: پروژه برق‌رسانی به چاه آب کشاورزی روستای کوشه سفلی با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی سپاه انجام و افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه برق‌رسانی به چاه آب کشاورزی روستای کوشه سفلی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی احصای ظرفیت‌ها و مشکلات نقاط مختلف روستایی با استفاده از ظرفیت تسهیلگران است.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که با جلسات تسهیلگری صندوق‌های قرض الحسنه در روستای کوشه سفلی مشخص شده بود، مشکل آب کشاورزی روستا بود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به این‌که بیش از سه دهه از خشکسالی در این منطقه می‌گذرد چاه و قنات قدیمی این روستا پر شده بود.
هنری عنوان کرد: مهمترین اولویت در این روستا بحث تامین آب کشاورزی بود که با توجه به مجوزی که برای حفر چاه داشتند و هماهنگی و همراهی که از سوی سازمان بسیج سازندگی استان و با کمک قرارگاه محرومیت زدایی سپاه به مبلغ ۱۱۵ میلیون تومان کار پروژه انتقال برق به چاه کشاورزی، حفر و تجهیز چاه انجام شد.
وی با بیان این‌که جمعا ۴۲۶میلیون تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شده، اظهار کرد: ۱۱۵ میلیون تومان از محل قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، ۲۱۰ میلیون تومان مشارکت مردم و ۱۰۰ میلیون تومان از محل مشارکت صندوق کار آفرینی امید بوده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از استحصال و تامین آب کشاورزی برای روستای کوشه سفلی خبر داد و گفت: ان شاءالله در گام بعدی این پروژه و با انتقال آب به اراضی کشاورزی روستا مشکل آب کشاورزی بعد از بیش از ۳۰ سال برطرف خواهد شد و تمام افرادی که در این روستا ساکن هستند از منافع آن منتفع خواهند شد.
هنری عنوان کرد: این پروژه از اعتبارات قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه بوده که در این راستا طبق تفاهمی که با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در استان داریم مشکلات روستاهای مختلف مشخص می‌شود و با کمک دستگاه اجرایی مربوطه مشکل برطرف می‌شود.
تفاهم انجام ۱۲۸ پروژه با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه
وی خاطرنشان کرد: در مجموع امسال تفاهم انجام ۱۲۸ پروژه با قرارگاه محرومیت زدایی به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان را داریم که ۵۰ درصد اعتبار از محل قرارگاه محرومیت زدایی سپاه است و تاکنون حدود ۴۰ درصد از این پروژه‌ها به اجرا رسیده و مابقی نیز تا اوایل سال آینده به نتیجه و بهره برداری خواهد رسید.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، ظرفیتی است برای انجام پروژه‌هایی که سالها به لحاظ قانونی مشکل داشته و حال با مساعدتی که با همکاری مجموعه‌های دیگر از جمله جهادکشاورزی و صندوق کارآفرینی امید در این بخش انجام شده ان‌شاءالله بتوانیم به بهره‌برداری برسانیم.
هنری افزود: گام بعدی که آبرسانی به اراضی کشاورزی و روستا است با هماهنگی‌هایی که با جهاد کشاورزی انجام شده، از اعتبارات جهاد کشاورزی و سرفصل هایی که مشخص شده انجام خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷