رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد

افتتاح یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان خراسان‌جنوبی در دهه فجر

تابش با اشاره به این‌که ۵ هزار واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی تعهد بنیاد مسکن بوده است، گفت: از این تعداد واحد یک هزار و ۵۰۰ واحد امروز به بهره برداری می‌رسد و تا دهه فجر نیز یک هزار و ۵۰۰ واحد دیگر افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عصر امروز در مراسم افتتاح ۲ هزار واحد مسکونی محرومان خراسان جنوبی، اظهار کرد: تفاهم نامه‌ای اسفند ماه ۹۷ برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان خراسان‌جنوبی به امضا رسید و کلنگ آن نیز در روستای هج و نج به زمین زده شد.
وی با اشاره به این‌که از این ۱۰ هزار واحد مسکن ۵ هزار واحد تعهد بنیاد مسکن بوده است، افزود: ۲۲ واحد در روستای هج و نج ایجاد شده است و این واحدها با اعتبارات، تسهیلات و یارانه‌ای که سازمان برنامه و بودجه در اختیار این نهاد قرار داده، ساخته شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به این‌که این پنج هزار واحد در ۶۰۰ روستا پراکندگی دارد، گفت: از این تعداد واحد یک هزار و ۵۰۰ واحد امروز به بهره برداری می‌رسد و تا دهه فجر نیز یک هزار و ۵۰۰ واحد دیگر افتتاح خواهد شد و همچنین تعداد دیگری از این واحدها تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.
تابش تصریح کرد: به برکت طرح مسکن محرومان طرح هادی نیز در روستای هج و نج اجرا و آسفالت، سنگ فرش، پارک انجام شد و گازرسانی و برق رسانی نیز در این روستا ایجاد و باعث رونق شد.
وی افزود: جوانانی که بخواهند به این روستا بازگردند و مسکن بسازند از کمک ۱۰ میلیون تومانی بلاعوض و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و زمین برخوردار خواهند شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲