رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد

افتتاح ۱۵ پروژه درمانی با سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:با سفر دو روزه وزیر بهداشت و درمان کشور در هفته جاری به خراسان جنوبی 15 پروژه درمانی با اعتباری بیش از 40 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،کاظم قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: مقام عالی وزارت بهداشت و درمان کشور ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه جاری به خراسان جنوبی سفر می‌کند.
وی افزود: در جریان سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی ۱۵ پروژه عمرانی و درمانی با اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به این که پروژه های قابل افتتاح در خراسان جنوبی طی سفر دو روزه وزیر بهداشت به استان مربوط به بیرجند،قاین و فردوس است،تصریح کرد: یکی از پروژه های مذکور،درمانگاه دندانپزشکی در بیرجند است.
قائمی ادامه داد:برای درمانگاه دندانپزشکی،اعتباری بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و در زیربنای ۶۰۰ مترمربع افتتاح می‌شود.
وی با بیان این که همزمان شاهد کلنگ زنی ساختمان شماره یک دندانپزشکی نیز در جریان این سفر خواهیم بود،عنوان کرد:۵۰ یونیت دندانپزشکی نیز در درمانگاه دندانپزشکی بیرجند مستقر می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افتتاح مرکز ناباروری”رویش” را در بیرجند، از دیگر پروژه های قابل افتتاح در جریان این سفر دانست و یادآور شد: در این مرکز از محل اعتبارات وزارتخانه ۴ میلیارد تومان تجهیزات مستقر شده است اما تنها مشکلی که باعث شده این مرکز تا کنون فعال نشود، عدم وجود فوق تخصص نازایی است که انتظار می‌رود در آینده نزدیک با استقرار فوق تخصص شاهد فعال شدن کامل مرکز ناباروری به عنوان یکی از ضروریات مرکزاستان باشیم.
قائمی اضافه کرد: مرکز یادگیری و آزمون جامع الکترونیکی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان، ۱۰۰ دستگاه رایانه و مرکز خدمات اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعتبار ۱٫۵ میلیارد تومان نیز از دیگر پروژه هایی است که در جریان سفر وزیر بهداشت به بهره برداری می‌رسد.
وی همچنین از افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه با ۶ هزار مترمربع زیربنا در سه طبقه خبر داد و افزود: اعتبار هزینه شده برای این پروژه،۹ میلیارد تومان بوده و از سال ۹۰ آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این که کلینیک ویژه فوق تخصصی بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند نیز از دیگر پروژه های افتتاحی در این سفر خواهد بود،بیان کرد: برای این پروژه با یک هزار و ۶۲۰ مترمربع زیربنا اعتباری بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

قائمی به بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت قائم در خیابان شیرین بیرجند خبر داد و گفت:اعتبار مرکز مذکور نیز ۷۵۰ میلیون تومان است که خودم هزینه آن را پرداخت و به یاد پدر و مادر مرحومم این مرکز را ساخته ام.
وی با اشاره به پروژه های افتتاحی در شهرستان قائن نیز مطرح کرد: کلینیک تخصصی بیمارستان شهدای قاین با ۷۸۰ متر مربع زیربنا و هزینه کرد ۲٫۵ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: از دیگر پروژه های قابل افتتاح در قاین می توان به مرکز غربالگری سرطان بیمارستان شهدای قاین با ۵۷۵ متر مربع زیربنا و اعتبار ۱٫۵ میلیارد تومان، مرکز همراهی بیماران، سالن اجتماعات بزرگمهر قاین و همچنین مرکز جامع تصویربرداری،بیمارستان شهدای قاین با اعتبار ۴٫۵ میلیارد تومان اشاره کرد.
قائمی ادامه داد: بر اساس پیگیری های نماینده قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی،بیمارستان دوم شهرستان قائن نیز با حضور وزیر بهداشت کلنگ زنی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات بیمارستان دوم قائن مصوب شده و لذا مشکل اعتباری در این خصوص مشهود نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از راه اندازی پروژه اورژانس شهید چمران فردوس خبر داد و گفت:احداث پروژه عظیم اورژانس بیمارستان شهید چمران فردوس در مدت زمان ۸ ماه به اتمام رسیده است که دارای ۴ اتاق عمل، آی سی یو، ان آی سی یو و بخش زایمان است.
قائمی اضافه کرد: ۱۵ میلیارد تومان برای احداث ساختمان و ۴ میلیارد تومان از محل وزارت خانه برای تجهیزات آن هزینه شده است.
وی با بیان این که یکی از مشکلات عمده استان در بحث فوق تخصص کلیه برای بیماران دیالیزی است،ابراز کرد: هدف اصلی ما از سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی در خصوص تاسیس اورژانس تروما در بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند است که امیدواریم بتوانیم در این سفر مجوز تاسیس اورژانس ترومای استان را بگیریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان تصریح کرد: برای تاسیس اورژانس ترومای خراسان جنوبی حدود ۴۰ میلیارد تومان هزینه پیش بینی شده است،عنوان کرد:با تبدیل شدن بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند به مرکز تروما،تمام بخش های این بیمارستان به بیمارستان رازی منتقل می‌شود.
انتهای پیام/۱۰۱