مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی عنوان کرد:

افتتاح ۱۶ تعاونی جدید استان در هفته تعاون / مشکلات مالیاتی تعاونی ها مرزنشین همچنان ادامه دارد

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه در هفته تعاون 16 تعاونی جدید در استان فعالیت خود را آغاز می کنند،گفت: مشکلات مالیاتی تعاونی های مرزنشین استان همچنان ادامه دارد و پیگر رفع این مشکلات هستیم.

به گزارش خاورستان ، «غلامرضا اشرفی» پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته تعاون اظهار کرد: ستاد بزرگداشت هفته تعاون از یک ماه پیش کار برنامه ریزی برای این هفته را آغاز کرده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۵۵ برنامه در استان طی هفته تعاون برگزار می شود، گفت: از ابتدای سال ۱۶ تعاونی در گرایش های مختلف در استان تشکیل شد و ۲۹۱ فرصت شغلی در حوزه تعاون به وجود آورده اند.
به گفته وی، از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ تعاونی در استان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی ثبت نام کردند و ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به این تعاونی ها پرداخت کردیم.
اشرفی با اشاره به اینکه بیش از ۹هزار تعاونی در خراسان جنوبی فعالیت دارند، افزود: در زمینه رشد تشکیل تعاونی ها رتبه دوم کشوری را طی یکسال گذشته توانستیم با یک رشد ۶ درصدی کسب کنیم.
اشرفی با توجه به اینکه ۱۹ تعاونی در استان توانسته اند ۲۶ برند را به ثبت برسانند، گفت: یکی از کارهایی که دنبال می کنیم این است که از شرکت های تعاونی توسعه و عمران برای آباد سازی شهرها استفاده کنیم و در این راستا پنج شرکت در شهرهای استان فعالیت خود را آغاز می کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۶ طرح با سرمایه یکصد و ۵۰ میلیارد ریال در هفته تعاون افتتاح می شود، افزود: یکی از اهداف ما این است که سرمایه های خرد برای تشکیل تعاونی ها جمع آوری شود و شاهد رونق اشتغال و کارآفرینی در خراسان جنوبی باشیم.
وی به برنامه های هفته تعاون در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: بحث تکریم از تعاونی های برتر استان را در دستور کار داریم و ۱۱ تعاونی در گرایش های مختلف به عنوان تعاونی برتر در استان شناخته شده اند و مباحث مرتبط با توسعه و ترویج تعاون را در طی هفته دولت دنبال خواهیم کرد.
اشرفی با اشاره به اینکه ۲ تعاونی در نهبندان و طبس با شیوع ویروس کرونا خط تولید خود را تغییر دادند، ادامه داد: این تعاونی ها به تولید بسته های بهداشتی برای جامعه هدف پرداختند و در این راستا حدود ۱۲ هزار ماسک روزانه تولید می کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به موضوع صادرات اشاره کرد و گفت: طی پنج ماه گذشته پنج میلیون و ۳۳۵ هزار دلار از محصولات و تولیدات تعاونی های استان به کشورهای همسایه صادر شده است.
وی در خصوص قانون مالیات اظهار کرد: بحث اصلاح قانون مالیات خواسته ما است و در دیدار با نمایندگان مجلس این موضوع را مطرح کردیم و مالیات یکی از چالش های بخش تعاون به خصوص تعاونی های مرزنشین استان است و امیدواریم این قانون اصلاح شود.
اشرفی با اشاره به اینکه ۶هزار و یکصد و ۵۳ پرونده برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک ها ارجاع داده ایم، ادامه داد: از این تعداد تاکنون سه هزار و ۲۲۳ پرونده تسهیلات کرونا به ارزش ۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در پایان به بیمه بیکاری اشاره کرد و گفت: در این راستا ۶هزار و ۴۰۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری در استان ثبت نام کردند و از این تعداد ۵هزار و ۴۰۰ نفر مشمول دریافت این تسهیلات بودند.
انتهای پیام / ۳