به مناسبت هفته هلال احمر انجام شد؛

افتتاح ۲۰ خانه هلال روستایی در خراسان‌جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از افتتاح 20 خانه هلال در سه شهرستان خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در مراسم افتتاح خانه هلال روستای پیشبر در شهرستان زیرکوه، اظهار کرد: خانه‌های هلال در راستای تحقق شعار «هر خانواده یک امدادگر» و اشاعه آموزش‌های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند در بخش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران نقش مهمی را ایفا کنند.
وی با اشاره به افتتاح نمادین خانه هلال در روستای پیشبر، افزود: طی هفته هلال احمر ۲۰ خانه هلال به صورت همزمان در شهرستان زیرکوه، قاین و بیرجند افتتاح می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان این‌که تاکنون ۹ خانه هلال در شهرستان زیرکوه به بهره‌برداری رسیده است، گفت: در حال حاضر ۱۲۷ خانه هلال در سطح استان خراسان‌جنوبی فعال است.
رضایی با اشاره به این‌که رویکرد خانه‌های هلال در سطح کشور تاب آوری جامعه در برابر مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی است،افزود: تلاش داریم با آموزش‌ها و فعالیت‌هایی که از سوی این خانه‌ها ارائه می‌شود، مردم و جامعه را مقاوم تر و آگاه‌تر کنیم.
وی اظهار کرد: خانه‌های هلال باید همواره جوانان را برای حضور در صحنه‌های اجتماعی و مسئولیت‌پذیری آماده کند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان این‌که فعالیت و کارکرد در جمعیت هلال احمر بر پایه داوطلبین و خیّر محوری است، عنوان کرد: افتتاح خانه‌های هلال معمولا کمترین هزینه را برای دولت دارد و تمامی آموزش‌های این خانه‌ها به صورت صد در صد رایگان انجام می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷