افتتاح ۲۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی

2500 واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی از طریق ویدئو کنفرانس با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، این افتتاحیه به صورت نمادین در روستای فدشک خوسف با حضور معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل کمیته امداد استان و جمعی از مسئولان استان و شهرستان خوسف برگزار شد.
سلم‌آبادی مدير کل کميته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی در این آیین گفت: این واحدهای مسکونی از محل تفاهم سه جانبه کمیته امداد کشور، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن است.
وی با بیان این‌که قبلا ۵۰۰ واحد مسکونی افتتاح شده افزود: امروز نیز ۲۵۰۰ واحد مسکونی افتتاح می‌شود.
مدير کل کميته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: جمع کل اعتبار هزینه شده ۱۸۶ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۲۵ میلیارد تومان سهم آورده مددجویان و ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ تسهیلات صندوق امداد ولایت است.
سلم‌آبادی افزود: جمع کل مبلغ بلاعوض دولتی ۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و جمع کل مبلغ بلاعوض کمیته امداد ۴۶ میلیارد تومان است.
وی میانگین مساحت واحدهای مسکونی روستایی را ۵۰ مترمربع و شهری را ۶۵ مترمربع عنوان کرد و افزود: از تعداد ۲۵۰۰ واحد مسکونی که امروز افتتاح می‌شود، دو هزار و ۲۹۵ واحد روستایی و ۲۰۵ واحد شهری است.
مدير کل کميته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی، قیمت متوسط هر واحد را ۷۵ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۹۹۲ واحد در روستای با ضریب محرومیت هشت و نه، ۴۹۵ در مناطق مرزی و مابقی در روستای با پراکندگی زیاد ساخته شده است.
انتهای پیام/۳/ ۴