مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی خبر داد

افتتاح ۲۸ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی همزمان با هفته دولت

نصرآبادی گفت: همزمان با آغاز هفته دولت در خراسان جنوبی 28 پروژه کشاورزی با اعتبار بیش از 266 میلیارد ریال در حوزه ی منابع طبیعی و آبخیزداری به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا نصرآبادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، با اشاره به طرح های منابع طبیعی در حوزه های آبخیزداری، جنگل، و بیابان زدایی گفت: امسال با کمک اعتبارات ملی و استانی به ویزه تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ی ملی توانستیم ۲۸ پروژه در حوزه های مختلف منابع طبیعی را افتتاح کنیم.
وی افزود: این پروژه ها با اعتبار ۲۶۶ میلیارد و ۵۹۱ میلیون ریال از سرفصل های استانی و ملی در هفته ی دولت به بهره برداری می رسد .
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی درباره‌ی شهرستان‌هایی که از این پروژه‌ها بهره مند می شوند، گفت: از جمع ۲۸ پروژه ی قابل افتتاح در شهرستان درمیان ۲ پروژه آبخیزداری و کنترل سیل و اجرای طرح های خاص بیابان زدایی در بخش قهستان و گزیک،۳ پروژه در شهرستان سربیشه در بخش مرکزی و درح، قاینات ۵ پروژه در بخش های سده ومرکزی، نهبندان ۵ پروژه در بخش مرکزی، شوسف و سهل آباد و بشرویه ۳ پروژ در بخش مرکزی افتتاح می شود.
نصرآبادی ادامه داد: همچنین ۲ پروژه در بخش زهان و مرکزی شهرستان زیرکوه،۳ پروژه در بخش مرکزی و سه قلعه شهرستان سرایان،۲ پروزه در بخش های دیهوک و مرکزی شهرستان طبس ،یک پروژه در بخش مرکزی فردوس ،۲پروژه در بخش های قلعه زری و خور شهرستان خوسف به بهره برداری می رسد.
مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی اعلام کرد: در حوزه ی آبخیزداری ۶۸ میلیارد و ۵۳۶ میلیون ریال، در حوزه ی بیابان زدایی ۱۹۵ میلیارد و ۵۵ میلیون ریال و در حوزه ی جنگل ۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از ۲۸ پروژه مانند پروژه های دیگر منابع طبیعی و آبخیزداری شاهد احیای قنوات،کنترل سیلاب و افزایش منابع آب زیر زیرزمینی باشیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲