در هفته ی منابع طبیعی انجام می شود:

افتتاح ۳۱ پروژه سازه منابع طبیعی و آبخیزداری در خراسان جنوبی

نصرآبادی گفت:همزمان با آغاز هفته‌ی منابع طبیعی در خراسان جنوبی 31 پروژه سازه و طرح آبخیزداری و بیابانزدایی با اعتبار 12 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا نصرآبادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، با تبریک هفته منابع طبیعی از افتتاح ۳۱ پروژه در سطح استان در حوزه‌های مختلف آبخیز، آبخوان، حفاظت و حمایت، امور ارضی و بیابان خبر داد.
وی افزود: این تعداد پروژه سازه در سطح ۳۱۰ هزار هکتار با اعتبار ۱۲٫۵ میلیارد تومان در هفته‌ی منابع طبیعی به بهره برداری می رسد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این پروژه ها ادامه ی پروژه های دهه فجر و از سرفصل های صندوق توسعه ملی است، ادامه داد: میزان اشتغال این پروژه‌ها ۱۰ هزار و ۳۴ نفر بوده است.
وی پروژه‌ی نهالکاری برای مقابله با بیابان زایی و اجرای هلالی آبگیر به مساحت یک‌هزار و ۸۳۰ هکتار در فردوس را جزو پروژه‌های شاخص این هفته عنوان کرد.
نصرآبادی عملیات مالچ پاشی را نیز جزو طرح های شاخص دانست و گفت: عملیات اجرایی این طرح با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان این هفته آغاز می شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی شرایط بهداشتی حاکم بر جامعه را مد نظر قرار داد و گفت: امسال مراسم روز درختکاری و افتتاحیه‌ها با تجمع و سخنرانی برگزار نخواهد شد.
وی کاشت ۲ هزار نهال به یاد دو هزار شهید استان را یکی دیگر از برنامه های این هفته اعلام کرد که در بیرجند این نهال ها در پارک جنگلی کاشته خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی ادامه داد: در این هفته مانند سالیان گذشته توزیع ۴۵۰ هزار اصله نهال از انواع زبان گنجشک، سرو خمره ای، اقاقیا، سنجد، زیتون تلخ و بادام کوهی را داریم اما با این تفاوت که توزیع در نماز جمعه نخواهد بود.
وی در این باره توضیح داد: شهروندان می‌توانند به اداره‌های شهرستان ها مراجعه کرده و با دریافت حواله از نهالستان درخت خود را دریافت کنند.
نصرآبادی تصریح کرد: کاشت نهال در منزل خانواده ی شهدا، غبار روبی مزار شهدا، دیدار با نمایندگان منتخب مجلس و … از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.
وی افزود: هفته ی منابع طبیعی و آبخیزداری امسال با شعار “نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز” از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲