مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خبر داد

افتتاح ۴۸۶ پروژه در هفته دولت/ بیش از ۲۸ هزار خانوار از این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۴۸۶ پروژه در هفته دولت افتتاح خواهد شد، گفت: برای این تعداد از پروژه‌ها حدود ۷۳ میلیارد تومان اعتبار سرمایه گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ولی پور مطلق مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری ویژه هفته دولت، اظهار کرد: هفته دولت را در پیش داریم و این هفته دولت از هفته دولت سال‌های قبل با برکت تر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه ۴۸۶ پروژه در حوزه سازمان جهاد کشاورزی در هفته دولت افتتاح خواهد شد، افزود: برای این تعداد از پروژه‌ها حدود ۷۳ میلیارد تومان اعتبار سرمایه گذاری شده است.
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ۷۳ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده ۳۷ میلیارد تومان از تسهیلات بانکی، ۲۱ میلیارد تومان اعتبارات دولتی و ۱۴ میلیارد تومان هم از خودیاری مردم هزینه شده است.
ولی پور مطلق با اشاره به اینکه ۲۸ هزار و ۹۳۳ خانوار از این پروژه ها بهره مند خواهند شد، تصریح کرد: این پروژه ها برای ۴۹۸ نفر اشتغال ثابت جدید ایجاد کرده و برای ۴ هزار و ۵۲۲ نفر تثبیت اشتغال انجام شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین تعداد پروژه ها با ۸۲ پروژه و اعتبار ۶ میلیارد تومان مربوط به قائن است، افزود: زیرکوه با ۲۹ پروژه و ۵۶ میلیارد ریال کمترین تعداد پروژه ها را به خود اختصاص داده است.
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بیشترین عدد سرمایه گذاری در ۷۶ پروژه با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.
ولی پور مطلق با اشاره به اینکه ۲۷۰ پروژه در بخش آب و خاک و با اعتبار ۲۳ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد، یادآور شد: ۷۴ پروژه در بخش دام و طیور، ۴۲ پروژه در بخش عشایری، ۱۷ پروژه در بخش باغبانی، ۱۳ پروژه در بخش دامپزشکی، ۵ پروژه در بخش شیلات و آبزی پروری، ۷ پروژه در بخش صنایع تبدیل بخش کشاورزی، ۲۲ پروژه در بخش مکانیزاسیون کشاورزی و ۲۶ پروژه در بخش صنایع طبیعی و آبخیزداری افتتاح خواهند شد.
وی افزود: از تعداد ۴۸۶ پروژه قابل افتتاح، ۲۱۶ پروژه خارج از پروژه های آب و خاک هستند.
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه کار گروه سازگاری با کم آبی دو مسیر را دنبال می کند، گفت: یکی اینکه شرایط آبی استان ما در چه وضعیتی است؟ و دیگر اینکه چگونه می توانیم خود را با این شرایط هماهنگ کنیم؟
ولی پور مطلق با اشاره به اینکه تعدیل برداشت آب از منابع آبی در کلیه بخش ها یکی از برنامه هایی است که هنوز برای آن تصمیمی گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: باید برنامه ریزی کنیم که اگر با کم آبی روبه رو شدیم در بخش های کشاورزی، صنعت و اشتغال دچار مشکل نشویم.
انتهای پیام/ ۱۳۲