مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی خبر داد

افتتاح ۶ سقاخانه در بیرجند

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: از محل موقوفه آبلوله بیرجند 9 سقاخانه در شهرستان بیرجند احداث شده که از این تعداد 6 سقاخانه امروز افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی عصر امروز در مراسم افتتاحیه سقاخانه‌های بیرجند، اظهار کرد: قدمت موقوفه خیریه آبلوله بیرجند به سال ۱۳۰۲ برمی‌گردد و همچنان مردم از برکات و خیرات آن بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: نیت واقف موقوفه آبلوله نیز آب شرب مردم شهرستان بیرجند بوده و این موقوفه هم نخستین ملک مشارکتی وقف شده در این شهر است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: از محل موقوفه آبلوله نیز ۹ سقاخانه در شهرستان بیرجند احداث شده که از این تعداد شش سقاخانه امروز و سه سقاخانه دیگر در روزهای آینده افتتاح می‌شود.
بخشی پور تصریح کرد: با کمک شهرداری و آب و فاضلاب شهری استان این سقاخانه‌ها در فضای پارک‌ها احداث شده که همشهریان بهتر از آب شرب شیرین برخوردار شوند.
وی ادامه داد: سقاخانه‌ها در خیابان‌های ظفر، مهرشهر، انقلاب، الهیه، نیلوفر و شعبانیه امروز افتتاح شده و سقاخانه‌های شهدای باقریه، علی آباد لوله و معصومیه نیز روزهای آینده افتتاح خواهند شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان این‌که احداث سقاخانه شهدای باقریه از محل کمک‌های مردمی، خیران و بقعه است، خاطرنشان کرد: برای هر کدام از سقاخانه‌ها مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان و در مجموع یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
بخشی پور اظهار کرد: با توجه به درآمد موقوفه آبلوله بیرجند طی سنوات آینده نیز تا جایی که امکان باشد سقاخانه‌ها در تمام سطح شهر بیرجند ایجاد می‌شوند.
وی افزود: ظرفیت هر کدام از این سقاخانه‌ها در شهرستان نیز ۲۵ هزار مترمکعب آب در شبانه روز است.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۶۶/