با سفر وزیر بهداشت صورت گرفت؛

افتتاح ۶ پروژه درمانی در بیرجند

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 6 پروژه درمانی در بیرجند افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وزیر بهداشت برای افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی شب گذشته به خراسان جنوبی سفر کرد و در این شب ۶ پروژه درمانی در بیرجند افتتاح شد.
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ساعتی قبل وارد بیرجند شد.
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشور برای هفتمین بار،به منظور افتتاح پاره ای از پروژه های بهداشتی و درمانی طی سفر دوروزه وارد خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند شد.
لازم به ذکر است که پروژه های مذکور در شهرستان های بیرجند، قائن و فردوس افتتاح می شود.
گفتنی است که پروژه های افتتاحی در شهرستان بیرجند شامل افتتاح سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی،افتتاح ساختمان شماره۲ دندانپزشکی،کلنگ زنی ساختمان شماره ۱دندانپزشکی،افتتاح مرکز یادگیری و آزمون های جامع الکترونیک،افتتاح مرکز خدمات اطلاع رسانی دانشگاه،افتتاح کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان ولی عصر(ع)بیرجند و….می شود.
ادای احترام وزیر بهداشت به مقام شامخ شهدا
سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت شب گذشته در بدو ورود به بیرجند با حضور در گلزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
وی افزود:در ادامه نیز ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، ساختمان شماره دو دندانپزشکی، مرکز یادگیری و آزمون‌های جامع الکترونیک، مرکز خدمات اطلاع‌رسانی دانشگاه، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان ولی عصر(عج) با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود.
لازم به ذکر است که نشست با اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در روز نخست سفر به خراسان جنوبی است.
گفتنی است که همچنین وزیر بهداشت در دومین روز از حضور خود در خراسان جنوبی فردا برای افتتاح چند پروژه درمانی به شهرستان های قاین و فردوس سفر می کند؛۵ پروژه در قائن و یک پروژه در فردوس در سفر مذکور افتتاح خواهد شد.
افتتاح کلینیک فوق تخصصی بیمارستان ولی عصر (عج)بیرجند
کلینیک فوق تخصصی بیمارستان ولی عصر(عج)بیرجند با حضور وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و تنی چند از مسئولان کشوری و استانی در بیرجند افتتاح شد.
در زمینه اهداف و سیاست های دولت تدبیر و امید پروژه کلینیک فوق تخصصی بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند دقایقی پیش توسط وزیر بهداشت افتتاح شد.
لازم به ذکر است که این پروژه در زیربنای یک هزار و ۶۲۰مترمربع و با هزینه بیش از ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان احداث شده است.
همچنین مرکز یادگیری و آزمون های جامع الکترونیک بیرجند در مساحت ۲۷۵ مترمربع به بهره برداری رسید.
گفتنی است که در ادامه نیز مرکز جامع خدمات اطلاع رسانی دانشگاه در مساحت ۷۰۰ مترمربع یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.
افتتاح دانشکده دندانپزشکی در بیرجند
دانشکده دندانپزشکی شهرستان بیرجند با حضور وزیر بهداشت، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از سایر مسئولان خراسان جنوبی در بیرجند افتتاح شد.
این دانشکده در مساحت ۶۰۰ مترمربع و با هزینه یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان ساخته شده است.
لازم به ذکر است که در ادامه نیز ساختمان شماره دو دانشکده دندانپزشکی نیز کلنگ زنی شد.
همچنین ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مساحت ۶ هزار مترمربع افتتاح شد.
برای این ساختمان که شروع عملیات ساختمانی آن مربوط به سال ۹۰ است نیز بیش از ۹ میلیارد تومان هزینه شده است.
انتهای پیام/