مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

افتتاح ۷۸۳ کارگاه اشتغال در قالب کمک‌های مومنانه/ ۴۴۲ صندوق قرض الحسنه تشکیل شده است

هنری گفت: با توجه به هماهنگی که با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در حوزه اشتغال انجام شده در مجموع از ابتدای بهمن ماه، 783 کارگاه اشتغال در سطح استان در قالب کمک‌های مومنانه افتتاح شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی امروز در مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه که با محوریت اشتغال در روستای گازار برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مرحله سوم کمک‌های مومنانه در گام سوم امروز با محوریت موضوعات اشتغال برگزار شد.
افتتاح ۷۸۳ کارگاه اشتغال در قالب کمک‌های مومنانه
وی افزود: با توجه به هماهنگی که با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در حوزه اشتغال انجام شده در مجموع از ابتدای بهمن ماه، ۷۸۳ کارگاه اشتغال در سطح استان در قالب کمک‌های مومنانه افتتاح شده و این اقدام با همکاری دستگاه‌های اجرایی، بانکها و مجموعه‌های مختلف صورت گرفته است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: بیش از ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالی است که در راستای ایجاد این کارگاه‌ها هزینه شده و تعداد یک هزار و ۷۳۶ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این کارگاه‌ها مشغول به فعالیت شدند.
هنری عنوان کرد: با توجه به این‌که یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی موضوع صندوق‌های قرض الحسنه و تعاونی‌های اشتغالزا که از صندوق‌ها ایجاد می‌شود است، این صندوق ها با حمایت تسهیلگران بسیج سازندگی برای راه‌اندازی صندوق، تعاونی‌ها و هدایت این صندوق و تعاونی‌ها به موضوعات اشتغال‌زایی و کمک به بازاریابی تولیدات صندوق های قرض الحسنه همکاری می‌کنند که در این راستا امروز نیز ۲۲۸ کارگاه اشتغال‌زایی را در حول صندوق‌های قرض الحسنه که در سطح استان ایجاده شده را افتتاح کردیم.
وی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت صندوق‌های قرض الحسنه که فعالیت آنها در استان خراسان‌جنوبی توسط بسیج پیگیری می‌شود و کاملا مردمی است، تاکنون بیش از ۴۴۲ صندوق قرض الحسنه تشکیل شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: بعد از حمایت و پشتیبانی که از صندوق ها شده ۹ صندوق به مرحله ایجاد تعاونی رسیده که تعاونی اشتغالزایی این صندوق‌ها نیز به بهره‌برداری رسیده است.
فعالیت بیش از ۲۸ هزار نفر در صندوق‌های بسیج
هنری اظهار کرد: در مجموع بیش از ۲۸ هزار نفر در این صندوق‌ها فعال هستند و از ابتدای تشکیل این صندوق ها طی دو سال گذشته بیش از سه هزار و ۱۰۰ نفر اشتغال توسط این صندوق ها با کمک های خردی که توسط مردم جمع آوری شده ایجاد شده است.
وی عنوان کرد: در مجموع حدود ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه‌ای بوده که با کمکهای مردم و خیران در قالب این صندوق‌ها به افراد اعطا و مشاغلی که گفته شد در این راستا ایجاد شده است.
بیش ۱۳ میلیارد تومان سرمایه صندوق‌های بسیج فعال در استان
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: مجموع سرمایه صندوق‌ها بیش از ۱۳ میلیارد تومان است که یکی از مزیت‌هایی است که بدون هیچ بروکراسی اداری و با حداکثر حمایت‌هایی که از سوی مجموعه ما است و حداقل مشکلاتی که توسط تضامین دارد مبالغ پرداخت و به صورت قرض الحسنه به صندوق‌ها بازگشت داده می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷