رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد؛

افزایش بیماران بستری در بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند/ ورودی‌ها بیش از ترخیص است

دهقانی گفت: آمار تعداد بیماران بستری در بیمارستان به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده، ورودی های بیمارستان نسبت به ترخیصی ها بیشتر شده که باعث افزایش بیماران در بیمارستان ولیعصر (عج) شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در بازدید از بخش کرونا بیمارستان ولیعصر (عج) ضمن خداقوت به کادر زحمتکش درمان، از نزدیک در جریان روند درمان بیماران قرار گرفت.
وی در این بازدید افزود: آمار تعداد بیماران بستری در بیمارستان به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده، ورودی های بیمارستان نسبت به ترخیصی ها بیشتر شده که باعث افزایش بیماران در بیمارستان ولیعصر (عج) شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: موارد ابتلا خانوادگی را به صورت بازه شاهدیم که چند نفر از اعضای یک خانواده همزمان در بیمارستان بستری هستند که نشان دهنده ی سرعت سرایت بسیار بالای سوش دلتای کرونا است که باعث آلودگی همزمان چند نفر در یک خانواده شده است.
دهقانی عنوان کرد: همکاران ما با تمام توان ارائه خدمت می‌کنند اما با توجه به محدودیت پرسنل و خستگی بیش از حد که بعضی از پرسنل ما گرفتار شدند، فشار کار را مضاعف می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: از هم استانی‌ها تقاضا می‌کنم با توجه به شرایطی که داریم، شکستن پیک پنجم نیازمند همراهی جدی تر مردم عزیز است که با رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمعات و دور همی ها کمک می‌کند تا به زودی بتوانیم ان شاءالله پیک پنجم را بشکنیم و به شرایط عادی بازگردیم.
انتهای پیام/۱۲۷