مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مطرح کرد؛

افزایش سوانح جاده ای در خراسان جنوبی/ نیاز استان به احداث ۱۲ پایگاه جدید جاده ای

کاووسی با اشاره به افزایش سوانح جاده ای در خراسان جنوبی گفت: نیاز است ۱۲ پایگاه جاده ای دیگر در سطح استان احداث شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی کاووسی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با حضور در مرکز سامد و پاسخگویی به سوالات شهروندان اظهار کرد: استان خراسان جنوبی به عنوان یک استان پهناور و آسیب پذیر در کشو مطرح است و از ۴۰ نوع مخاطراتی که در سطح کشور وجود دارد ۲۰ نوع مخاطره در خراسان جنوبی به وقوع می پیوندد.

وی افزود: اخیرا تلفات جاده ای در سطح جاده های استان افزایش داشته و نیاز است جمعیت هلال احمر به عنوان سازمانی بین المللی که امر حاکمیتی بر عهده دارد آمادگی های لازم را جهت کنترل سوانح و حوادث کسب کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: همواره برنامه های مختلفی در هلال احمر استان اعم از توان افزایی و دوره های امدادی برای مردم در راستای پاسخ گویی مناسب در سوانح برگزار می شود.

کاووسی عنوان کرد: در حال حاضر دو هزار و ۳۰۰ امدادگر تخصصی و سازمان دهی شده در سطح استان فعالیت می کنند.

وی اظهار کرد: استان خراسان جنوبی ششمین استان در حوزه وجود پایگاه های امداد و نجات جاده ای در سطح کشور است و در حال حاضر ۲۴ پایگاه امداد و نجات جاده ای در سطح استان وجود دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به دو طرفه بودن جاده ها و همچنین مسافت های طولانی نیاز است ۱۲ پایگاه جاده ای دیگر در سطح استان احداث شود.

کاووسی با بیان اینکه خوشبختانه اخیرا بالگرد ۴۱۲ دو موتوره هلال احمر در فرودگاه شهرستان بیرجند مستقر شد، افزود: در راستای پاسخگویی مناسب در حوادث، شیفت های تیم های آنست در استان نیز به صورت ۲۴ ساعته فعال شده است.

وی عنوان کرد: در ۱۱ مرکز عملیاتی سطح استان مجوز دو نفر نیروی عملیاتی اخذ شده و در حال حاضر ۲۱۳ خانه هلال در سطح استان فعال است.

انتهای پیام/۱۲۷